Zobacz fotele dla wysokich

Na Ergopoint.com.pl znajdziesz fotele ergonomiczne dla osób wysokich nawet do 200 cm wzrostu! Fachowe doradztwo i dobór fotela dla osób wysokich, XXL. Sprawdź i zobacz!

Fotele ergonomiczne dla osób z ponadprzeciętnym wzrostem

Wygodne i dopasowane miejsce pracy to klucz do posiadania zdrowego kręgosłupa i życia bez bólu. Choć obecnie nie można narzekać na brak wyboru, jeśli chodzi o dobre fotele, które poprawią komfort siedzenia i zadbają o nasze plecy, to jednak sprawa komplikuje się, gdy osoba bardzo wysoka chce dokonać zakupu. Wchodzi ona do zwykłego sklepu stacjonarnego, w którym zazwyczaj każdy model fotela zaprojektowany jest dla osób średniego wzrostu.

Odpowiedni fotel dla osób wysokich

Jeśli jesteś osobą wysoką, która ma problem z kręgosłupem lub chce zapobiegać powstawaniu takich problemów, to jedynym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego krzesła. Tylko krzesło ergonomiczne, które będzie wspierało w odpowiednich miejscach plecy, będzie w stanie sprawić, że ewentualne dolegliwości bólowe znikną. Jednak, aby mogło się to stać, konieczny jest zakup krzesła, które będzie dostosowane do naszej wysokości. Optymizmem może napawać wiadomość, że na rynku dostępnych jest kilka wartych uwagi modeli, które z pewnością spełnią wymagania wysokich klientów. Dlatego, jeśli masz więcej niż 180 cm wzrostu, to poniżej znajdziesz ciekawe propozycje, które mogą ułatwić Ci decyzję o zakupie odpowiedniego krzesła.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, kupując fotel dla wysokich?

  • odpowiednio dopasowane oparcie krzesła, które będzie wystarczająco długie i będzie stanowiło wsparcie dla części lędźwiowej kręgosłupa,
  • głębokość siedziska, która zagwarantuje odpowiednie wsparcie dla ud i pozwoli na zgięcie kolan pod kątem 90 stopni,
  • regulacja wysokości siedziska,
  • regulacja oparcia,
  • regulowany zagłówek,
  • regulacja wysokości podłokietników i ich przesunięcia.

Ciekawe propozycje foteli ergonomicznych dla wysokich osób od Kulik System

Jak kupić krzesło dla wysokich, aby spełniało swoją funkcję i wyglądało elegancko? To wbrew pozorom wcale nie jest trudne zadanie, ponieważ czołowi producenci zadbali o każdą grupę docelową, tworząc dla osób wysokich wspaniałą kolekcję eleganckich i funkcjonalnych foteli.

Zakup regulowanego krzesła ergonomicznego, może być rozwiązaniem problemów z organizacją miejsca pracy. Kupując produkt, który możemy dowolnie regulować, otrzymujemy wygodne krzesło, które może służyć nie tylko na, ale dopasuje się też do innych niższych użytkowników. Jednak nie wszystkie modele posiadają szeroki zakres regulacji.

Fotel Ergonomiczny Kulik System Business

Krzesło ergonomiczne Business od Kulik System to fantastyczny przykład tego, że krzesło może być funkcjonalne, uniwersalne i eleganckie. Jeśli masz powyżej 180 cm wzrostu, to powinieneś rozważyć zakup tego fotela, ponieważ posiada on ergonomiczne oparcie i siedzisko z możliwością regulacji wysokości. Do obicia tego fotela została wykorzystana atestowana tkanina bardzo wysokiego gatunku. Dodatkowym atutem są regulowane podłokietniki, w których można ustawić nie tylko odpowiednią wysokość, ale również odległość.

Kulik System Fotel ergonomiczny Business
Zdjęcie: Kulik System Fotel ergonomiczny Business

Fotel dla wysokich Kulik System Galaxy 3D

Kolejny produkt od Kulik System to krzesło ergonomiczne Galaxy 3D, które będzie idealne dla osób wysokich, ale nie tylko. Płynna regulacja wysokości sprawi, że ze stanowiska będa mogły korzystać dwie lub więcej osób, które różnią się wzrostem. Galaxy 3D posiada regulację wysokości oparcia i siedziska. Można w nim regulować kąt nachylenia zarówno oparcia, jak i siedziska. Krzesło posiada system odpowiadający za wysuw siedziska. Regulacji podlegają również podłokietniki, a także zagłówek, w który możemy ustawić wysokość i kąt nachylenia.

Fotel ergonomiczny Galaxy 3D Kulik System
Zdjęcie: Fotel ergonomiczny Galaxy 3D Kulik System

Krzesło ergonomiczne Kulik System Elegance

Kolejnym ciekawym modelem dla osób wysokich jest fotel ergonomiczny Elegance, który posiada regulację wysokości wyprofilowanego oparcia. Umożliwia to odpowiednie ustawienie fotela tak, aby wsparcie części lędźwiowej kręgosłupa znalazło się w odpowiednim miejscu. Fotel Elegance daje również możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia i siedziska, a także umożliwia regulację wysokości podłokietników i ich wysunięcia. Zagłówek, który posiada regulację wysokości i kąta nachylenia z pewnością przyczyni się do wsparcia części szyjnej i jej odciążenia.

Fotel ortopedyczny Elegance Kulik System
Zdjęcie: Fotel ortopedyczny Elegance Kulik System

 

Można się pokusić o porównanie tych trzech foteli, które posiadają wiele zalet, ale różnią się od siebie dość znacznie.

Zarówno fotele Business, jak i Elegance przeznaczone są dla osób, które mają maksymalnie 195 cm wzrostu, natomiast fotel Galaxy jest przeznaczony dla klientów do 190 cm. Fotel Business posiada najszersze siedziedzisko, oparcie i posiada największą głębokość siedziska, jednak nie posiada blokady przed uderzeniem oparcia w plecy. System ten znaleźć można zarówno w fotelu Galaxy 3D, jak i w modelu Elegance.

Fotel dla wysokich z innej firmy?

Choć firma Kulik System tworzy ciekawą bazę foteli dla osób wysokich, to warto przyjrzeć się również innym markom, które mają równie ciekawą i bogatą ofertę.

Fotel dla osób wysokich Profim Veris Net

Niezwykle elegancki jest fotel ergonomiczny od Profim. Veris Net to model, który posiada regulację wysokości siedziska i jego wysuwu. Posiada również system odpowiadający z a płynną regulację wysokości oparcia oraz jego odchylenia. Bardzo ważną funkcją jest również regulacja podłokietników, co pozwala na odciążenie barków i zapewnia odpowiednie ułożenie ręki.

Profim Fotel ergonomiczny Fotel biurowy obrotowy z zagłówkiem Veris Net
Zdjęcie: Profim Fotel ergonomiczny Fotel biurowy obrotowy z zagłówkiem Veris Net

Krzesło dla wysokich Bejot Eleven Black

Fotel ergonomiczny posiada tapicerowane wygodne siedzisko. W produkcji fotela został użyty szereg mechanizmów, które sprawiają, że fotel jest bardzo wygodny w użyciu i doskonale nadaje się dla osób wysokich. Eleven Black posiada mechanizm samo ważący, który dopasowuje się do ciężaru osoby siedzącej. Ma też blokadę oparcia w 4 położeniach. Bejot umożliwia też w swoim fotelu regulację wysokości siedziska i oparcia, a także głębokości siedziska. Zaleta jest też możliwość regulacji podparcia odcinka lędźwiowego.

 Bejot Fotel ergonomiczny Fotel biurowy z zagłówkiem Eleven black
Zdjęcie: Bejot Fotel ergonomiczny Fotel biurowy z zagłówkiem Eleven black

Fotel dla osób wysokich Unique Wau 2

Sporym atutem tego krzesła ergonomicznego jest to, że korzystać z niego mogą osoby, które ważą około 130kg. Większość foteli przeznaczona jest dla osób do 120 kg. Fotel posiada regulację wysokości siedziska i oparcia. Podobnie jak w innych modelach dostępna jest też funkcja odpowiadająca za regulację głębokości siedziska. Wygodny zagłówek również można bez przeszkód regulować.

UNIQUE Fotel WAU 2 Czarny Tkanina
Zdjęcie: UNIQUE Fotel WAU 2 Czarny Tkanina

Krzesło dla wysokich Mayer Prime Up

Zaletą tego modelu jest regulacja wysokości i głębokości siedziska. Fotel Prime Up posiada dobrze wyprofilowane oparcie jednak na próżno szukać w nim zagłówka. Mocne wsparcie odcinka lędźwiowego sprawi, że zmniejszy się napięcie pleców. Krzesło posiada bardzo wygodne i miękkie podłokietniki, które można dowolnie regulować. To krzesło, które umożliwia aktywne siedzenie i sprawi, że kręgosłup w końcu będzie odciążony.

 Mayer Fotel biurowy PRIME UP Szary
Zdjęcie: Mayer Fotel biurowy PRIME UP Szary

 

Jeśli nadal nie wiesz, na co się zdecydować, to powinieneś zwrócić baczną uwagę na parametry każdego z fotela. Dla osób cięższych najlepszy będzie fotel Unique Wau 2, jednak systemy zastosowane w pozostałych fotelach sprawiają, że są one godnymi rywalami. Wybór nie jest łatwy, aczkolwiek każda z możliwości będzie dobra jeśli możliwości fotela zostaną dopasowane do preferencji i oczekiwań przyszłego użytkownika.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.