Fotele dla otyłych - jakie wybrać?

Niezależnie od budowy ciała, każda osoba, która spędza wiele godzin w pozycji siedzącej przed komputerem, powinna mieć odpowiednio dostosowany fotel. Ergonomiczne zaprojektowane oparcie i siedzisko to ogromnie ważne aspekty Pozwalające na wygodne siedzenie i dbałość o zdrowe plecy. Choć dostępnych jest wiele modeli krzeseł, które mogą spełniać te wymagania, to jednak trzeba pamiętać, że za każdym razem należy wziąć pod uwagę względy anatomiczne osoby, która ma korzystać z fotela. Większość foteli zaprojektowanych jest dla osób, które ważą maksymalnie 100 kg, dlatego przy wyższej wadze, trzeba szukać odpowiedniego sprzętu, który będzie bardziej wytrzymały, a przez to lepiej dostosowany.

Co powinno posiadać krzesło dla otyłych?

Fotel ergonomiczny, aby mógł spełniać swoją funkcję, powinien być odpowiednio przystosowany do potrzeb osoby, która będzie z niego korzystać. Jeśli użytkownikiem krzesła ma być osoba otyła, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy, które fotel ergonomiczny powinien posiadać następujące cechy:

  • duża wytrzymałość obciążeniowa, która powinna wynosić minimum 120 kg i więcej w zależności od potrzeb,
  • regulowana wysokość oparcia i siedziska,
  • ponadstandardowa i regulowana głębokość siedziska,
  • możliwość regulacji podłokietników góra/dół oraz ich rozsuwania na boki (czy to montaż na stałe w pozycji poszerzonej czy też tzw. opcja regulacji 3D).

Ciekawe propozycje krzeseł ergonomicznych.

Nie zawsze mamy możliwość zakupu odpowiedniego krzesła w sklepie stacjonarnym. Jest to spowodowane przez dostosowanie asortymentu w danym punkcie do ogólnych oczekiwań. Bardziej specjalistyczne fotele ergonomiczne mogą być dostępne jedynie na zamówienie. Dlatego najłatwiej odnaleźć interesującą nas ofertę produktu w internecie, bez konieczności niepotrzebnego marnowania czasu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, posegregowanych ze względu na wagę.

Krzesło dla otyłych do 120 kg

Fotele ergonomiczne dla osób o większych gabarytach - warto wybierać modele z wydłużoną gwarancją i dodatkowymi atestami.

Fotel dla osób otyłych Business Kulik System

To krzesło dla osób, którym zależy na wygodzie. Model ten jest obity wysokogatunkową atestowaną tkaniną. Ma wyprofilowane siedzisko i oparcie. Zaletą jest możliwość płynnej regulacji wysokości odcinka piersiowego i lędźwiowego. Model Business charakteryzuje się bardzo szerokim siedziskiem, które ma 52 cm. Warto wspomnieć również o głębokości siedziska, która ma 48 cm.

Kulik System Fotel ergonomiczny Business
Zdjęcie: Kulik System Fotel ergonomiczny Business

Krzesło dla otyłych Galaxy 3D Kulik System

To bardzo eleganckie krzesło, które oferuje wiele możliwości, a przede wszystkim pozwala na zrelaksowanie się kręgosłupa podczas siedzenia. To wszystko jest możliwie dzięki zastosowanej technologii, która ma ogromny wpływ na komfort siedzenia. Fotel posiada regulowane oparcie oraz siedzisko. Ma bardzo szerokie oparcie, które ma 46 cm, a siedzisko jest zaledwie o 2 cm węższe niż w przypadku fotela Business.

Kulik System Fotel ergonomiczny K5 Galaxy
Zdjęcie: Kulik System Fotel ergonomiczny K5 Galaxy

Fotel ergonomiczny Elegance Kulik System

Kolejną ciekawą propozycją od Kulik System jest fotel Elegance, podobnie jak poprzednicy posiada ciekawe funkcje ułatwiające i umożliwiające korzystanie z fotela. Krzesło ergonomiczne posiada szerokie oparcie, które ma 43 cm i głębokie wygodne siedzisko, które ma 45 cm. Ergonomiczny kształt zarówno oparcia, jak i siedziska umożliwia komfortowe korzystanie z fotela i pozwala na delikatną rehabilitację kręgosłupa.

Każdy z tych foteli jest wyjątkowy, jednak zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj o innych dostępnych modelach, które mogą być równie interesujące.

Kulik System Fotel ergonomiczny K4 Elegance
Zdjęcie: Kulik System Fotel ergonomiczny K4 Elegance

Krzesło dla otyłych do 130 kg

Tego typu obciążenia wymagają zaprojektowania fotela pod katem optymalnej redystrybucji masy nawet w pozycji rozłożonej. 

Krzesło ergonomiczne Ergotech Chrome Frame Unique

Ergotech to fotel wyposażony w mechanizm odchylania, umożliwiający ustawienie oparcia w jednej z 4 pozycji. Obicie fotela wykonane jest z przepuszczającej powietrze wysokogatunkowej siateczki. Fotel ma bardzo wygodne podłokietniki, które można regulować w przód i w tył, w górę i w dół, a także na boki. Głębokość siedziska jest regulowana i posiada zakres od 43 do 47 cm, a szerokość siedziska to 50 cm. Krzesło posiada również bardzo wygodni i funkcjonalny zagłówek, który posiada możliwość regulacji wysokości.

UNIQUE Fotel Ergotech Chrome Frame
Zdjęcie: UNIQUE Fotel Ergotech Chrome Frame

Fotel dla osób otyłych do 150 kg

Fotele o tej dopuszczalnej masie użytkownika posiadają dodatkowe certyfikaty potwierdzające spełnienie wymagań bezpieczeństwa.

Krzesło ergonomiczne Ergo Line Mayer

To fotel przeznaczony dla osób, które długie godziny spędzają w pozycji siedzące. Do obicia fotela została wykorzystana naturalna skóra. Ciekawą funkcją, którą posiada fotel, jest możliwość regulacji poduszek w odcinku lędźwiowym przy pomocy pompki. Posiada również regulacji wysokości i głębokości siedziska o 46 do 52 cm. Sporym atutem jest możliwość regulacji podłokietników na boki, a także w przód i w tył.

Mayer Fotel biurowy ERGO LINE Skóra Naturalna
Zdjęcie: Mayer Fotel biurowy ERGO LINE Skóra Naturalna

Fotel dla osób otyłych Mycronos Mayer

Ten zapierający dech w piersiach fotel jest zaprojektowany z uwzględnieniem najwyższych standardów. Posiada mechanizm synchroniczny umożliwiający blokadę oparcia w pięciu pozycjach, a także regulację wysokości i głębokości siedziska. Głębokość siedziska można regulować w zakresie od 47 do 53 cm. Fotel waży 27 kg i nie należy do najlżejszych, jednak jest bardzo wytrzymały. Jedynym minusem fotela są stałe nieregulowane podłokietniki, jednak aspekt ten nie musi być decydujący, zważywszy na inne plusy. Tym bardziej, że niemiecka marka zapewniła doskonałe odwzorowanie w fotelu potrzeb osób o większych gabarytach. Gwarancja 5 lat potwierdza jakość fotela.

Mayer Fotel biurowy myCRONOS Niebieski do pracy NON-STOP 247 150kg
Zdjęcie:  Mayer Fotel biurowy myCRONOS Niebieski do pracy NON-STOP 247 150kg

Fotel ergonomiczny Saga Plus M Unique

Obicie oparcia w tym fotelu ergonomicznym, wykonane jest z siatki materiałowej, która przepuszcza powietrze. Natomiast do obicia siedziska użyta została tkanina materiałowa wysokiego gatunku. Wyposażenia fotela w mechanizm asynchroniczny, pozwala na oddzielną regulację oparcia i siedziska. Sporym atutem są podłokietniki, które regulować można w przód, w tył w lewo, w prawo, a także w górę i w dół. Szerokość siedziska wynosi 53, a jego głębokość można regulować w zakresie od 40,5 cm do 47 cm.

 UNIQUE Fotel biurowy SAGA PLUS Czarny
Zdjęcie: UNIQUE Fotel biurowy SAGA PLUS Czarny

Który fotel wybrać?

Z modeli o mniejszej wytrzymałości, jeśli mowa o ciężarze użytkownika, wartym uwagi jest fotel Galaxy 3D od Kulik System. Oferuje ogromne możliwości i wyposażony jest w szereg bardzo funkcjonalnych mechanizmów. Jeśli jednak szukamy bardziej wytrzymałych modeli i nie przeszkadza nam jasne i skórzane obicie fotela, warto rozważyć zakup krzesła Ergoline od Mayer, który posiada niezwykle ciekawe rozwiązania pozwalające dopasować krzesło do własnych potrzeb. Nie można oczywiście pominąć fotela Mycronos, który jest produktem tej samej firmy. Fotel ten posiada największą regulację głębokości siedziska i może okazać się najwygodniejszy.

Na co zwrócić uwagę rozważając zakup fotela ergonomicznego?

Każdy człowiek ma inną budowę ciała, dlatego rozważając zakup krzesła ergonomicznego, warto zadać sobie kilka pytań, na które odpowiedzi staną się drogowskazami pozwalającymi dokonać odpowiedniego wyboru. Przed zakupem powinniśmy znać:

  • naszą wagę,
  • wysokość, bo ma ogromny wpływ na odpowiedni dobór fotela,
  • ewentualne choroby, które mogą stanowić wskazówkę przy doborze odpowiedniego krzesła,
  • preferencje estetyczne.

Po zapoznaniu się z naszymi osobistymi parametrami możemy przystąpić do dopasowania odpowiedniego modelu. Wiele osób w tym miejscu zaczyna kierować się wyglądem danego krzesła, a dopiero później zwraca uwagę na informacje techniczne. To nie jest zły sposób, ale może zająć więcej czasu, dlatego lepsze będzie wykluczanie tych parametrów, które nie będą zgodne z naszymi oczekiwaniami.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.