Pomóż swojemu dziecku siedzieć zdrowo

Na ergopoint.com.pl dowiesz się jak wybrać dobre krzesło dla dziecka i biurko dla dziecka, które rosną z dzieckiem. Wysyłka ekspresowa! Sprawdź nas i kup!

Czy masz w domu małego ucznia lub przedszkolaka? Doradzimy, jak prawidłowo siedzieć w pokoju dziecięcym. Chodzi o to, aby dziecko cieszyło się nauką i rozrywką siedząc, a jednocześnie nie wpływało to negatywnie na jego zdrowie. Co więcej biurko i krzesło powinno być dla dziecka "fajne", co będzie dodatkową motywacją do nauki.

Siedzenie jako takie ...

Długotrwałe siedzenie nie jest zdrowe dla nikogo - ani dzieci ani dorosłych. Obciąża nadmiernie kręgosłup prowadząc do zespołów bólowych, powoduje problemy z krążeniem (dużo mniejsze obciążenie kręgosłupa jest w pozycji stojącej lub leżącej), układem oddechowym itd. Niestety w dzisiejszych czasach nikt nie może tego długiego siedzenia uniknąć. Dlatego, kiedy dziecko musi siedzieć w szkole / przedszkolu przez część dnia, później podczas dojazdu i na koniec również w domu podczas gier, zabaw, czy po prostu odrabiania pracy domowej bardzo ważne jest, aby siedziało ono tak zdrowo, jak to tylko możliwe.

Siedzieć zdrowo to znaczy jak?

Zdrowe siedzenie to siedzenie ergonomiczne, czyli takie, które pozwala zachować efektywność nauki lub pracy minimalizując koszty zdrowotne. W przypadku dzieci można powiedzieć, że krzesło i biurko dla dziecka muszą stopniowo rosnąć wraz z dzieckiem. Meble rosnące z dzieckiem powinny zapewnić:

1.Wysokość siedziska z oparciem oparciem musi być taka, aby nogi
całymi stopami spoczywały na podłodze, a stopy były zgięte w kolanach pod kątem około 90 stopni. Nóżki dziecka pod żadnym pozorem nie powinny luźno zwisać z krzesła.
2.Głębokość siedziska, czyli odległość oparcia od przedniej krawędzi siedziska, musi stopniowo „rosnąć” tak, aby dziecko siedziało zwykle do wysokości ok 2/3 ud.
3.Wysokość blatu biurka powinna umożliwić dziecku pisanie lub inne czynności w taki sposób, żeby ręce w łokciach były ugięte w mniej więcej 90 stopniach. Mniejszy kąt to biurko zbyt wysoko, a większy zbyt nisko.
4.Blat roboczy stolika dziecięcego powinien być pochylony w kierunku osoby siedzącej (wtedy nie będzie takiego nacisku na wysuwanie głowy do przodu i w dłuższym okresie czasu zredukuje to ryzyko deformacji odcinka szyjnego kręgosłupa tzw. szyję smartfonową.

Zgodnie z powyższymi 4 podstawowymi zasadami zaprojektowano krzesło do biurka dla dziecka oraz biurko dla dziecka marki Mayer. Meble rosnące z dzieckiem tej marki są również zaprojektowane z uwzględnieniem wielu innych praktycznych funkcji, z wykorzystaniem bezpiecznych materiałów, z technologią, która zapewnia trwałość materiałową i mechaniczną na kilkanaście lat. Do wyboru jest kilkadziesiąt kolorów, rodzajów tapicerek i dodatków (mobilne pojemniki do przechowywania, nadstawki, półki ścienne, lampy stołowe). Dzięki temu jedna marka może wyposażyć cały pokój dziecięcy, zapewniając spójność kolorystyczną, designu i jakości i bezpieczeństwa.

Zakup krzesła do biurka dla dziecka to inwestycja w jego przyszłość. Dzięki niej oszczędzasz również swoje pieniążki, czas i wiele trosk związanych z wizytami u fizjoterapeutów w przypadku pojawienia się problemów z wadami postawy u dzieci.

Zobacz nasze bestsellery - ergonomiczne krzesło dla dziecka

Krzesło do biurka dla dziecka MyPony Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka MyPony Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka MyChamp Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka MyChamp Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka Actikid A2 Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka Actikid A2 Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka Freaky Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka Freaky Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka Actikid A3 Mayer

Krzesło do biurka dla dziecka Actikid A3 Mayer

Jeśli nadal wahasz się przed podjęciem decyzji skontaktuj się z naszymi doradcami. Podpowiemy, jaki fotel dla dziecka i biurko wybrać, omówimy funkcje i podzielimy się doświadczeniami.