Filtry

Podkładka pod myszkę

Podkładka pod mysz / podkładka przed klawiaturę to produkt dedykowany Klientom, którzy:

 • wykorzystują mysz komputerową, klawiaturę lub panel dotykowy podczas pracy z komputerem lub na laptopie,
 • odczuwają dyskomfort, drętwienie lub bóle nadgarstka podczas pracy z myszą lub na klawiaturze,
 • są zainteresowani profilaktyką zdrowotną - pragną zminimalizować ryzyko wystąpienia schorzeń dłoni i nadgarstka związanych z używaniem mszy lub klawiatury.

Podkładka pod mysz i nadgarstek / podkładka pod klawiaturę pozwala zachować zdrowe ułożenie dłoni w stosunku do przedramienia, dzięki czemu nie jest blokowany przepływ krwi oraz nie są uciskane nerwy. Dodatkowo podkładki do myszki:

 • zapewniają wsparcie dla nadgarstka podczas pracy z myszką lub klawiaturę, dzięki czemu dłoń tworzy z przedramieniem linię prostą. Nie blokowane są naczynia krwionośne oraz nerwy, co sprawia, że dłoń nie drętwiej, radykalnie poprawia się komfort pracy nawet przez wiele godzin, jak również znacząca zmniejsza się ryzyko schorzeń typu zespół cieśni nadgarstka,
 • rozpraszają nacisk na nadgarstek na większą powierzchnię, co ogranicza zmęczenie dłoni,
 • w zależności od użytego materiału mają zdolność utrzymania naturalnej temperatury lub chłodzenia nadgarstka.

Ergonomiczne podkładki pod nadgarstek

Ergonomiczne podkładki pod nadgarstki pod mysz i przed klawiaturę powinny być tak zaprojektowane by posiadać poniższe cechy:

 • właściwy profil, dzięki czemu zapewnią naturalne, ergonomiczne ułożenie nadgarstka zarówno podczas pracy z myszką i klawiaturą, jak i panelem dotykowym laptopa. Niektóre z podkładek jak na przykład podkładki z serii Health-V firmy Fellowes posiadają specjalną, opatentowaną konstrukcję dzięki czemu jeszcze lepiej zapobiegają zwężeniu cieśni nadgarstka (specjalne wgłębienie w miejscu podparcia nadgarstka sprawia, że krew może swobodnie przepływać, dzięki czemu znika uczucie zmęczenia dłoni, irytacja, czy ból).
 • wykonanie z doskonałej jakości materiałów - podkładki pod myszki i klawiatury są wykonane przeważnie z żelu krystalicznego (podkładka żelowa delikatnie schładza nadgarstek), jak również z żelu pokrytego materiałem. Innym rodzajem podkładek są podkładki wykonane z pianki - w tym przypadku ciekawym rozwiązaniem są pianki typu memory foam, które pod wpływem temperatury ciała nadgarstka precyzyjnie dostosowują się do jego kształtu,
 • w przypadku podkładki pod nadgarstek powinna ona być odpowiedniej wysokości, by możliwa była praca na laptopach o różnej wysokości,
 • jeśli z podkładki do myszki lub podkładki pod klawiaturę korzysta kilka osób (np. praca zmianowa) zaleca się stosowanie podkładek pokrytych powłoką antybakteryjną MICROBAN®. Zapobiega ona niekontrolowanemu rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów np.: szkodliwych bakterii powodujących odbarwienia powierzchni lub przykry zapach. Zalecane w miejscach, w których do komputera ma dostęp wiele osób,
 • antypoślizgowa podstawa - zapobiega przesuwaniu się podkładki po biurku,
 • wysokiej jakości materiał, po którym porusza się myszka komputerowa - dzięki temu jej ruch będzie wiernie odwzorowany na ekranie komputera.

W ofercie sklepu ErgoPoint.pl znajdują się produkty typu podkładka pod mysz / podkładka przed klawiaturę kilkunastu uznanych producentów jak ErgoSafe, Fellowes, Durable i innych.

Podkładka pod myszkę 

(wszystkie kategorie) w dziale
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji