Ergonomia w pracy biurowej 

(wszystkie kategorie) w dziale


Zachowanie zdrowia w pozycji siedzącej
przed komputerem lub przy dokumentach nie jest zadaniem łatwym, ale niezwykle ważnym dla naszego organizmu. Nieodpowiednio przygotowane stanowisko pracy może powodować różnego rodzaju choroby zawodowe. Ograniczenie negatywnego oddziaływania pozycji siedzącej na kręgosłup, nogi, ramiona, oczy czy pracę układu krwionośnego jest możliwe dzięki dostosowaniu środowiska pracy zgodnie z zasadami ergonomii. Ergonomiczne miejsce pracy jest również normowane przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.
Wyposaż swoje miejsce pracy lub nauki w fotele ergonomiczne - pozwalają zachować zdrową, naturalną postawę ciała, a także pomagają usunąć lub zminimalizować ból kręgosłupa czy bóle mięśniowe. Krzesła ergonomiczne - zgodne z zasadami ergonomii to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, których kręgosłup odczuwa w bolesny sposób godziny spędzone w pozycji siedzącej, a nie potrzebują fotela ergonomicznego z zagłówkiem. 
Podnóżki pod stopy - opracowane zgodnie z zaleceniami ergonomii umożliwiają wyeliminowanie sytuacji, w której wiele godzin w pozycji siedzącej bez odpowiedniego wsparcia nóg i pleców doprowadzi do osłabienia krążenia w nogach, dolegliwości pleców oraz ogólnego zmęczenia i spadku koncentracji. Podkładki żelowe (podkładki pod mysz i nadgarstek oraz przed klawiaturę) - pozwala zachować zdrowe ułożenie dłoni w stosunku do przedramienia, dzięki czemu nie jest blokowany przepływ krwi oraz nie są uciskane nerwy. Podpórki pod plecy - pomaga usunąć lub zminimalizować ból kręgosłupa czy bóle mięśniowe. Dodatkowo oparcie pleców wspiera plecy w odcinku lędźwiowym i piersiowym i podpórka pod plecy umożliwia zachowanie prawidłowego i naturalnego ułożenia kręgosłupa.

Właściwą organizację miejsca pracy zapewnisz sobie wyposażając je w podstawki pod laptop - które zdecydowanie poprawią komfort pracy i przyczyni się do zwiększonej efektywności w wykonywaniu konkretnych czynności. 
Podstawka pod laptop powinna znaleźć się w wyposażeniu każdej osoby pracującej z komputerem przenośnym, podstawki pod monitor - mają one na celu:
-podniesienie ekranu na wysokość wzroku (kilka wysokości regulacji) - dzięki czemu unikniesz bólu karku oraz pleców i ochrona wzroku.
Pojemniki i półki na dokumenty na ścianę, sortery. Dodatkowo zalecamy używanie ergonomicznych urządzeń jak dziurkacze i zszywacze o obniżonej o ponad 50% sile nacisku, przybory dla prawo i leworęcznych osób i wiele innych. Prosimy nie zapominać o tym, że zdrowie jest najważniejsze.