10 zalet - dlaczego warto kupić regulowane biurko dla dziecka?

Dlaczego warto zainwestować w rosnący stół dla mojego dziecka? W jaki sposób ta inwestycja jest korzystna?

Biurko regulowane dla dziecka będzie rosło wraz z dzieckiem. Odpowiednio zaprojektowane biurko ma odpowiednie możliwości regulacji dla dziecka od około 110 cm do wieku dorosłego (nawet 190 cm wzrostu). Unikać należy sytuacji, w których miejsce nauki jest zbyt wysokie dla małego dziecka lub zbyt niskie dla dziecka starszego. Rosnący stół z dzieckiem będzie odpowiedni każdego dnia.

Jakie są zalety rosnącego stołu w porównaniu ze zwykłymi stołami? A dlaczego go wybrać?

Zakup biurka regulowanego to inwestycja w zdrowie, która znacząco zredukuje ryzyko pojawienia się u dziecka wad postawy. Inwestycja w biurko regulowane to inwestycja na min. 15 lat, dlatego należy patrzeć na taki zakup przez pryzmat 15 lat. Jeden zakup, jedno umówienie osób, które wniosą mebel, a także jednorazowe rozlokowanie biurka w pokoju dziecka. Porównajmy taki jednorazowy zakup na wiele lat z 4 zakupami biurek, jeśli chcielibyśmy zakupić biurka standardowe i mieć je w miarę dopasowane do wzrostu dziecka. Korzyści finansowe i czasowe z zakupu biurka regulowanego są wtedy oczywiste. Korzyści zdrowotne dla dziecka dzięki biurku regulowanemu nie mają sobie równych.

W jakim wieku warto zainwestować w biurko regulowane?

Każde dziecko jest inne i w innym czasie potrafi skoncentrować się chociaż przez krótki czas, na przykład na malowaniu lub innych czynnościach wykonywanych na siedząco. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się rozważenie rosnącego stołu od 4 roku życia.

Czy biurko dla dziecka naprawdę może dorosnąć z moim dzieckiem ... do dorosłości?

Optymalnie zaprojektowane biurko regulowane wejdzie z dzieckiem w dorosłość. W przypadku blatów standardowych zwykle podaje się ich wysokość w granicach 72-75 cm. To za dużo dla małego dziecka i często za mało dla osoby dorosłej. Biurko regulowane Mayer w zależności od modelu jest regulowane w granicach 55-80 cm, co zapewnia odpowiedni zakres dla dziecka od 110 cm po dorosłego ok 190 cm.

Jakie są minimalne, a jakie maksymalne wymiary blatu?

Wymagana wysokość stołu powinna mieścić się w zakresie co najmniej 55-80 cm. Jednocześnie dobrze jest ocenić stabilność stołu w najwyższym punkcie jego ustawienia. Blat powinien oferować powierzchnię co najmniej 115 x 65 cm (szerokość x głębokość), ale jeśli jesteśmy ograniczeni przestrzenią i mamy wystarczająco dużo innych powierzchni do przechowywania w pobliżu stołu, to możemy być zadowoleni z szerokości 90 cm (taki specjalnie zaprojektowany blat dla mniejszych powierzchni posiada biurko dla dziecka miniUniq Mayer)

Biurko dla dziecka Expert Mayer posiada blat o wymiarach 120 x 70 cm (szer. x gł.), z czego blat uchylny ma wymiar 90x52 cm (pozostała, nieruchoma część blatu w kształcie litery “L”).

Czy można połączyć biurko rosnące z dzieckiem z klasycznymi meblami, krzesłami itp.?

Zasadniczo biurko regulowane musi być połączone z krzesłem do Biurka dla dziecka w przeciwnym razie inwestycja w samo biurko nie jest bardzo sensowna. Krzesło do biurka dla dziecka powinno rosnąć od dołu do góry, co sprawi, że Twoje dziecko już od wieku 4 lat będzie miało zapewnioną:

  • odpowiednią wysokość krzesła,
  • odpowiedni wysuw siedziska,
  • a także odpowiednio blisko oparcie i odpowiednio wysoko
    podłokietniki.

Chcesz zainwestować w krzesło do biurka dla dziecka znacznie młodszego? Wtedy zainwestuj krzesło do biurka dla dziecka supportem. Support pozwoli dziecku podeprzeć troszkę wyżej nogi. Innym rozwiązaniem jest zakup podnóżka.

Jakie wyposażenie i opcje oferują biurka rosnące z dzieckiem?

Biurko dla dziecka powinno być wyposażone w wysuwany organizer pod blat. To doskonała przestrzeń na partykuły szkolne dla dziecka. Wysokość biurka powinna być bardzo łatwo regulowana za pomocą śrub lub uchwytu. Jest to ważna bo gdy dziecko jest małe ty jako rodzic dostosujesz wysokość biurka ale gdy podrośnie może robić to samo. Warto również wspomnieć o uchylnym blacie. Blat może być uchylny jako całość blatu lub tylko jego wydzielona część oba rozwiązania mają swoje zalety.

Czy biurko dla dziecka regulowane jest odpowiednie dla zdrowego rozwoju dziecka?

Zdrowe ergonomicznie siedzenie to tylko jeden z warunków zdrowego rozwoju dziecka. Z pewnością jeden z najważniejszych, bo dziecko podczas nauki lub przy komputerze spędza coraz więcej czasu co w znaczący sposób dodatkowo obciąża jego kształtujący się kościec i strukturę mięśniową. Przypomnij sobie inne warunki odpowiedniego rozwoju dziecka, takie jak odpowiednie ćwiczenia, zdrowa i regularna dieta lub dobry sen. Ważna też jest harmonia w rodzinie.

Jaki jest okres gwarancji? Jaka jest żywotność biurek renomowanych marek?

Przy odpowiednim użytkowaniu żywotność biurka regulowanego renomowanych marek to nawet 20 lat, a jeśli chodzi o okres gwarancji to najlepsze marki na rynku oferują około 5 lat gwarancji.

Czy można przechylić powierzchnię roboczą?

Jednym z ważnych parametrów biurka regulowanego jest nachylenie blatu. Do pisania zalecana jest ustawienie poziome blatu lub tylko niewielkie pochylenie, natomiast do malowania, czy czytania potrzebujemy znacznie większego pochylenia, nawet ponad 30° (biurko Expert Mayer posiada ten parametr na poziomie 36 stopni). Warto również zauważyć, że części biurek regulowanych ma możliwość pochylenia pełnego blatu Oczyść tylko jego wydzielonej części w zależności od swoich potrzeb wybierz odpowiednie biurko.

Czy biurko regulowane jest bezpieczne dla mojego dziecka?

Kupuj produkt od znanych marek, bo wtedy masz pewność, że posiada on wszystkie obowiązkowe atesty, jak również przeszedł wiele dodatkowych testów (stabilność, obciążenie, bezpieczeństwo elementów, badania materiałowe itd.). Przyjrzyj opinie na blogach, przeczytaj dostępne w internecie instrukcje użytkowania i zapoznaj się z podstawami bezpiecznego użytkowania biurka regulowanego. Pamiętaj, że zwykle cena idzie w parze z jakością.

Z drugiej strony uważaj na nieznanych producentów lub importerów, bo biurko regulowane może nie spełniać europejskich wymagań konstrukcyjnych (np. być niestabilne) lub materiałowych (zawierać niebezpieczne substancje jak formaldehyd w laminacie biurka, nietestowane tworzywa lub inne). Ponadto może być jakości, która nie przetrwa próby czasu. Wtedy taka inwestycja może nie być bardzo opłacalna ani finansowo ani zdrowotnie. Pamiętaj, że zwykle niska cena to również niska jakość.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć przed zakupem?

Zwykle biurka regulowane Mayer wysyłane są w 2 paczkach. Podczas odbioru zapoznaj się ze stanem technicznym przesyłki, a jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości spisz przy kurierze protokół szkody znacząco ułatwi to proces reklamacyjny. Przed rozłożeniem zapoznaj się z instrukcją montażu i użytkowania. Podczas użytkowania biurka stosuj się do zaleceń dotyczących konserwacji czy utrzymania blatu czystości.

Jesteśmy pewni że korzystając z oferty ergopoint.com.pl zakupisz biurko które doskonale pisze się w Twoje potrzeby:)

Bestsellery w tej kategorii:
Mayer Ergonomiczne biurko regulowane Uniq
Mayer Ergonomiczne biurko regulowane Expert
Mayer Biurko ergonomiczne rosnące razem z dzieckiem białe + 5 kolorów Profi3


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.