Filtry

Nawilżacze powietrza

Oferowane przez ErgoPoint.pl nawilżacze powietrza zagwarantują odpowiedni poziom wilgotności powietrza w domu lub biurze. Jest to istotne w sezonie grzewczym lub w czasie upałów (wilgotność powietrza wtedy znacznie się obniża - sporo poniżej poziomów zalecanych przez lekarzy).

Zbyt suche, ciepłe powietrze oznacza między innymi:

 • suche włosy (nasilenie się problemów z łupieżem),
 • suchą skórę (w tym często przesuszające się dłonie i pękanie ust) oraz szybsze starzenie się skóry,
 • problemy z zatokami,
 • trudności w oddychaniu osób chorych na astmę,
 • bardziej gwałtowne i częstsze reakcje alergiczne,
 • problemy z koncentracją,
 • wysychanie spojówek oczu i pieczenie oczu, co szczególnie odczuwają osoby używające soczewek kontaktowych, czy pracujące przy komputerze,
 • zwiększenie ilości bakterii i wirusów, co skutkuje zwiększoną zapadalnością na choroby (katar, przeziębienia, grypy, anginy),
 • nasilają się objawy podczas chorób układu oddechowego,
 • spadek poziomu energii życiowej, osłabienie, złe samopoczucie.

Poziom 40-60% wilgotności powietrza jest idealny dla człowieka. Spadek wilgotności powietrza poniżej progu 40% następuje głównie w okresie jesienno-zimowym oraz letnim. Zbyt suche powietrze oddziałuje nie tylko na człowieka, ale również niektóre domowe przedmioty (np. meble i podłogi drewniane, która mogą się rozsychać, popękać lub ulec wypaczeniu).

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz powietrza pozwoli na dostosowanie poziomu wilgotności powietrza do właściwego zakresu 40-60%, dzięki czemu nic nie zakłóci Państwa doskonałego samopoczucia. Dzięki nawilżaczom powietrza ograniczą Państwo również negatywny wpływ zbyt suchego powietrza na zdrowie swoje oraz swoich dzieci.

Nawilżanie powietrza jest niezbędne głównie w okresie jesienno-zimowym (okres grzewczy) oraz w okresie letnim (upały). Stosowanie nawilżaczy powietrza pozwala również zmniejszyć odczuwalną temperaturę podczas letnich upałów.

Wraz z nawilżaczem powietrza zalecamy stosowanie higrometru, który włączy nawilżacz powietrza w momencie, kiedy poziom wilgotności spadnie poniżej ustalonego poziomu. Oczywiście w ofercie posiadamy również nawilżacze z wbudowanym higrometrem.

Do zalet nawilżaczy powietrza znajdujących się w ofercie ErgoPoint.pl należą:

 • regulacja mocy działania (generowania pary wodnej).
 • auto-stop po wyczerpaniu zbiornika wody – zabezpieczenie przed nadmiernym zużyciem energii oraz wydłużenie okresu eksploatacji podzespołów urządzenia.
 • moc działania – nawilżacze posiadają moc odpowiednią do nawilżenia od ok. 20 m2 przez 30 m2 (najczęściej kupowane) po nawet 50 m2 powierzchni.
 • bardzo cicha praca - niezauważalne działanie.

Nawilżacze powietrza z naszej oferty to nie tylko doskonała technologia, ale również doskonałe wzornictwo. Dzięki temu nawilżacz może stanowić znakomity dodatek dekoracyjny do wystroju wnętrza.

Nawilżacz ultradźwiękowy czy parowy?

Podjęcie decyzji o zakupie nawilżacza powietrza do domu czy do biura to pierwszy krok do poprawy środowiska pracy lub życia codziennego. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się nawilżonym powietrzem i poprawą samopoczucia oraz kondycji skóry i włosów, musimy podjąć decyzję, jaki nawilżacz wybrać. Na rynku dostępne są 3 rodzaje nawilżaczy powietrza – parowe, ultradźwiękowe i ewaporacyjne. Różnica w ich działaniu polega na mechanizmie działania i nawilżania powietrza. Nawilżacze parowe za pomocą specjalne grzałki podgrzewają wodę, wytwarzając parę wodną, która to ma za zadanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu, gdzie urządzenie jest używane. Nawilżacze parowe są bardzo wydajne, a na ich dużą popularność wpływa stosunkowo niska cena. Dużym minusem jest jednak wysoki pobór mocy. Nawilżacze ultradźwiękowe działają w oparciu o fale ultradźwiękowe, które rozbijają cząsteczki wody, co doprowadza do powstawania mgiełki nawilżającej powietrze. Dużym plusem jest niski poziom hałasu wytwarzany przez ten rodzaj nawilżaczy i ich elegancki design, minusem dość wysoka cena. Nawilżacze ewaporacyjne działają za zasadzie procesu ewaporacji, czyli odparowywania wody. W tego typu nawilżaczach woda w sposób naturalny odparowuje ze specjalnego wkładu nawilżającego. Co więcej, ten rodzaj nawilżaczy posiada specjalną matę ewaporacyjną, która ma za zadanie oczyszczać powietrze z brudu i kurzu. Nawilżacze ewaporacyjne to najzdrowsze i najbardziej ekonomiczne urządzenia, jednak ich dużym mankamentem jest wysoka cena. Który zatem nawilżacz wybrać? Wszystko zależy od naszych możliwości i potrzeb. Najważniejsze, aby wybrać sprawdzony, markowy sprzęt od dobrego producenta, aby mieć gwarancję bezawaryjnej i wydajnej pracy.

Nawilżacze powietrza: parowe, ultradźwiękowe 

(wszystkie kategorie) w dziale
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 0 z 1 pozycji