Oczyszczacze i nawilżacze powietrza 

(wszystkie kategorie) w dziale

Zdrowe powietrze

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego nawilżacza powietrza?

Decyzja o zakupie nawilżacza powietrza do domu czy też biura to pierwszy krok w stronę poprawy jakości życia oraz zdrowia mieszkańców lub pracowników. Aby jednak urządzenie spełniło swoją funkcje i zapewniło dobrej jakości nawilżone powietrze, musi być wybrane odpowiednio do powierzchni, w której będzie pracowało. Bardzo ważny jest metraż pomieszczenia, gdzie planujemy zamontować nawilżacz. Należy dokładnie przeanalizować wydajność danego urządzenia i dopasować go do metrażu biura czy pokoju. Nie jest możliwe, aby jeden mały nawilżacz wystarczył do całego biurowca czy mieszkania. Zdecydowanie lepiej postawić na kilka mniejszych urządzeń, tak aby w każdym pomieszczeniu zapewnić dobre nawilżenie.

 

Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać?

Podobnie jak w przypadku nawilżacza powietrza, oczyszczacz powietrza również musi zostać dobrany do metrażu powierzchni, w której będzie pracował. Do dużych salonów czy też sal konferencyjnych trzeba zainwestować w większy, bardziej wydajny sprzęt lub wybrać kilka mniejszych urządzeń. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że powietrze rzeczywiście będzie odpowiednio oczyszczone. Bardzo ważne jest przeanalizowanie jakie filtry są zastosowane w oczyszczaczu i jak należy dbać o jego czyszczenie i konserwację. Tylko regularna wymiana filtrów zagwarantuje nam maksymalną wydajność urządzenia.


Różnego rodzaju badania wskazują, że powietrze w pomieszczeniach może być nawet do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz! Agencja Ochrony Środowiska USA (EPA) stwierdziła, że zła jakość powietrza w pomieszczeniach należy do grupy 5 największych zagrożeń dla zdrowia publicznego. Nawet zachowując idealną czystość w domu należy wiedzieć, że nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka związanego z kurzem, roztoczami, wirusami, pleśnią, sierścią zwierząt domowych, czy też przedostawaniem się do powietrza cząstek farb i lakierów, co może być związane z użytkowaniem podłóg. Czyste powietrze jest ważne również z powodu czasu jaki spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych - nawet do 90%


Produkty z działu Zdrowe powietrze umożliwią zapewnienie przede wszystkim właściwej jakości powietrza.

Jest to szczególnie ważne przy stosowaniu drukarek laserowych, klimatyzacji, ogrzewaniu centralnym lub wielu pracujących komputerach. 

Nawilżacze powietrzazagwarantują odpowiedni poziom wilgotności powietrza w domu lub biurze. Jest to istotne w sezonie grzewczym lub w czasie upałów (wilgotność powietrza wtedy znacznie się obniża - sporo poniżej poziomów zalecanych przez lekarzy).
Oczyszczacze powietrza - Problem złej jakości powietrza w pomieszczeniach rozwiązują oczyszczacze powietrza. Posiadają one specjalne filtry, które umożliwiają przechwycenie niebezpiecznych dla zdrowia związków z powietrza. Dzięki temu możesz cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem.

Nasze oferta obejmuje również akcesoria do oczyszczaczy i nawilżaczy, oraz wentylatory są niezbędnym urządzeniem na ciepłe, letnie dni. Dzięki wprowadzanemu przez nie ruchowi powietrza temperatura odczuwalna w pomieszczeniu spada i przebywa się w nim przyjemniej. W naszej ofercie dostępne są wentylatory biurkowe oraz wentylatory kolumnowe. Wentylatory biurkowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by można było je ustawić na biurku, nie zabierając tym samym dużej ilości miejsca.