Różnice między modelami Kulik System - Fotele ergonomiczne

Różnice między fotelami Kulik System i dlaczego warto i jak wybierać fotel ergonomiczny

Firma Kulik System powstała na bazie Gabinetu Terapii Manualnej wybitnego terapeuty Eugeniusza Kulika. Dziesiątki tysięcy pacjentów poddało się zabiegom w tym gabinecie i dzisiaj mogą żyć bez bólu oraz cierpienia. Dzięki pacjentom i ich sugestiom oraz obserwacjom powstały innowacyjne fotele ergonomiczne. Krzesła KULIK SYSTEM® zostały zaprojektowane by stanowić ulgę dla kręgosłupa poprzez profilaktykę i aktywną rehabilitację osób z problemami kręgosłupa. Utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji, co pozwala zapobiegać urazom i wadom postawy. Modele krzeseł profilaktyczno - rehabilitacyjnych Classic i Classic Pro oraz Elegance, Galaxy i Business są produktami profilaktyczno-rehabilitacyjnymi zarejestrowanymi jako wyrób medyczny. Fotele Kulik System są unikalne na rynku poprzez zastosowanie specjalnie wyprofilowanego kształtu siedziska oraz oparcia, którego rolą jest utrzymanie anatomicznej pozycji ciała. Lata doświadczeń pozwoliły opracować produkt, który zapobiega pogłębianiu istniejących już deformacji kręgosłupa oraz chroni przed wystąpieniem nowych. To właśnie dzięki wyprofilowaniu siedziska (zagłębienie pod guzy kulszowe), modyfikowane jest ułożenie miednicy podczas siedzenia, co zbliża jej ułożenie do takiego, z którym mamy do czynienia w pozycji stojącej. Z kolei wyraźne wyprofilowanie części lędźwiowej oparcie oraz wertykalnej znacząco lepiej wspiera kręgosłup, wymusza prawidłową postawę, zapobiegając garbieniu się.

Unikalne wyprofilowanie to cecha wspólna wszystkich foteli biurowych Kulik System. Jednakże są również inne cechy, którymi się one różnią.

Najbardziej podobne są do siebie fotele z tzw. grupy mniejszych foteli biurowych jak Classic i Classic Pro. W grupie większych foteli biurowych podobne są do siebie Elegance i Galaxy. Z kolei model Business podobny jest budową do Galaxy, ale nie posiada zagłówka.

Szczegółowe różnice widoczne są w poniższej tabeli.

Funkcje / model Kulik System CLASSIC CLASSIC PRO BUSINESS ELEGANCE GALAXY
optymalna wzrost / waga użytkownika 150-170 cm, max 110kg 150-185 cm, max 110kg do 195 cm, max 120kg do 190 cm (max 195), max 120kg do 190 cm, max 120kg
regulacja: wysokość siedziska TAK TAK TAK TAK TAK
zakres pracy siłownika dopasowywany do wzrostu TAK TAK TAK TAK TAK
regulacja: wysokość oparcia, zakres (w cm) TAK, 48-56 TAK, 48-56  TAK, 56-63  TAK, 56-63  TAK, 58-65 
szerokość oparcia (na wysokości podparcia lędźwiowego) (w cm) 44 44 46 43 46
szerokość siedziska (w cm) 46 46 52 50 50
głębokość siedziska (w cm) 42 42 48 45 45
regulacja: głębokość siedziska (wysuw siedziska) (w cm) NIE TAK - 5 TAK - 6  TAK - 6  TAK - 6 
regulacja: kąt pochylenia oparcia TAK TAK TAK TAK TAK
funkcja ANTI-SHOCK (blokada przed uderzeniem oparcia w plecy po zwolnieniu blokady) NIE NIE NIE TAK TAK
regulacja: sprężystość odchylania się oparcia pod wpływem nacisku użytkownika NIE NIE TAK TAK TAK
odchylanie jednoczesne oparcia i siedziska TAK TAK NIE NIE NIE
mechanizm synchro (odchylanie synchroniczne oparcia i siedziska w proporcji 2:1) NIE NIE TAK TAK TAK
regulacja: zagłówek NIE NIE NIE TAK TAK
rodzaj podłokietników TWARDE BEZ REGULACJI; KSZTAŁT KG LUB KS MIĘKKIE REGULOWANE VARIO, ZA DOPŁATĄ 3D MIĘKKIE REGULOWANE VARIO, ZA DOPŁATĄ 3D MIĘKKIE REGULOWANE VARIO, ZA DOPŁATĄ 3D MIĘKKIE REGULOWANE VARIO, ZA DOPŁATĄ 3D
wysokość podłokietników od siedziska (w cm) MODEL 1: 17, MODEL 2: 16 standard: 17-25, 3D: 15-23 standard: 18-26, 3D: 16-24 standard: 18-26, 3D: 16-24 standard: 18-26, 3D: 16-24
tapicerowany tył oparcia NIE TAK NIE NIE NIE

  

Krzesło ergonomiczne Classic a Classic Pro - różnice

 1. Regulacja głębokości siedziska (wysuw siedziska - osoby wyższe potrzebują większy wysuw a osoby niższe mniejszy) – posiada ją krzesło Classic Pro, a model Classic pozbawiony jest tej funkcji.

 2. Podłokietniki: Krzesło ergonomiczne Classic posiada podłokietniki twarde i bez możliwości regulacji, a Classic Pro miękkie i regulowane (w wersji Vario i 3D) i są one takie same, jak w większych, droższych fotelach.

 3. Wizualna różnica w tyle oparcia – w modelu krzesła Classic Pro tył oparcia jest tapicerowany, a w modelu Classic widoczna jest czarna płyta z wysokiej jakości tworzywa (zresztą podobne rozwiązania stosują również inni producenci foteli biurowych).

 4. oba modele podpierają plecy do wysokości przeciętnie połowy łopatek, jednocześnie wspierają plecy i wymuszają prawidłową postawę.

Podsumowując, Classic Pro lepiej dopasuje się do sylwetki użytkownika, ponieważ posiada regulowany wysuw siedziska. Model ten mogą również wybierać wyższe osoby (delikatnie powyżej 180 cm), jednak co ważne! o szczupłej budowie ciała. Dla wysokich osób o większych gabarytach odpowiednie będą modele Galaxy, Elegance lub Business.

Fotel ergonomiczny Kulik System Business

To najwyższej jakości rozwiązanie, które ze względu na swoją ogólną konstrukcję jest w stanie zapewnić zarówno wygodę, jak i komfort podczas wykonywania pracy w szczególności przed komputerem. Wynika to z tego faktu, że opisywany rodzaj fotela został wyposażony nie tylko w ergonomiczny kształt, a także ogólną budowę, ale również dlatego, że posiada on zintegrowany mechanizm, który pozwala na swobodną regulację zarówno oparcia, jak i siedziska. To sprawia, że każdy jego użytkownik ma tak naprawdę możliwość dopasowania prezentowanego produktu w idealny sposób pod względem swoich potrzeb, a także wymagań. Fotel ergonomiczny Business Kulik System, dzięki swoim właściwościom pozwala na zapobieganie, jak również zniwelowanie pojawiających się bólów kręgosłupa. Dodatkowo w omawianym produkcie mamy również do czynienia z wręcz doskonałym połączeniem funkcjonalności oraz wysokiej jakości zastosowanych komponentów z ciekawym, a zarazem nowoczesnym designem.
Fotel z atestem medycznym znanej i cenionej firmy Kulik System to profilaktyka, ergonomia i rehabilitacja. Fotel ergonomiczny Business jest przeznaczony dla osób tęższych, które chcę zniwelować ból kręgosłupa oraz im zapobiec. Dlaczego fotel jest przeznaczony dla osób tęższych? Zarazem oparcie jak i siedzisko są szersze od standardowych krzeseł Kulik System. Odpowiednikiem tego fotela jest Galaxy, który posiada dodatkowo zagłówek.
Fotel ergonomiczny Business marki Kulik System to doskonałe połączenie funkcjonalności, bardzo dobrej jakości, ciekawego designu oraz komfortu użytkowania nawet przez wiele godzin. Zintegrowany mechanizm zastosowany podczas produkcji pozwala na regulowanie oparcia oraz siedziska. Dzięki temu mogą Państwo idealnie dostosować fotel do swoich indywidualnych potrzeb. Fotel medyczny marki Kulik System posiada specjalny atest, który potwierdza jego zbawienne działanie dla kręgosłupa. Fotel biurowy prozdrowotny zmniejsza zmęczenie, bóle kręgosłupa, a także jego naprężenie. Ponadto zapewnia zachowanie odpowiedniej postawy podczas pracy przy biurku i delikatnie rehabilituje kręgosłup. Z krzesła mogą korzystać osoby o zwiększonej masie ciała, które pragną zniwelować bóle kręgosłupa lub im zapobiec. Jeżeli pragną Państwo znaleźć produkt najwyższej jakości, który dodatkowo dostępny jest w korzystnej cenie i świetnie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu, zachęcamy do poznania bliżej tego wyjątkowego fotela regulowanego, który na pewno sprosta Państwa wymaganiom.

Fotel ergonomiczny Kulik System Elegance

Fotel ergonomiczny Elegance Kulik System powstał z myślą o kompleksowej profilaktyce zdrowego kręgosłupa, a także o pomocy w rehabilitacji osób zmagających się z problemami w tym zakresie. Rehabilitacyjny fotel biurowy marki Kulik System został wykonany w specjalnej, innowacyjnej technologii, pozwalającej na samodzielne dopasowanie się fotela do anatomicznego kształtu ciała oraz pleców użytkownika. Dzięki temu ergonomiczny fotel rehabilitacyjny zapewnia solidne oraz zdrowe podparcie kręgosłupa i przy tym bezpieczne oraz komfortowe utrzymanie pozycji siedzącej użytkownika.

Biurowy fotel rehabilitacyjny marki Kulik System to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób zmagających się z bólami wywołanymi przeciążeniem pleców, a także skuteczne narzędzie do korygowania wad postawy podczas siedzenia. Fotel ergonomiczny Elegance Kulik System pozwala na stopniowe przywrócenie anatomicznych kształtów sylwetki, która uległa zdeformowaniu na skutek długotrwałego nieprawidłowego siedzenia.

Ergonomiczny fotel rehabilitacyjny od Kulik System to idealne narzędzie do dbania o zdrowy i prosty kręgosłup.

Fotel ergonomiczny Kulik System Elegance

Fotel ergonomiczny Galaxy Kulik System to niezwykle funkcjonalne, praktyczne, a zarazem uniwersalne rozwiązanie, które dzięki swojej wyjątkowej, a przy tym również ergonomicznej budowie wymusza tak naprawdę od swojego użytkownika właściwe ułożenie kręgosłupa. Dlatego też z powodzeniem można powiedzieć, że powyższy produkt jest w stanie zadbać o zdrową, jak również wyprostowaną i piękną sylwetkę. Fotel ergonomiczny Galaxy Kulik System w szczególności sprawdzi się w przypadku tych wszystkich osób, które podczas wykonywanej tudzież świadczonej przez siebie pracy spędzają większość czasu przed komputerem, ponieważ jest w stanie zmniejszyć zarówno zmęczenie, jak i naprężenie oraz różnego rodzaju bóle kręgosłupa. Ponadto ten wyjątkowy model krzesła został wyposażony w system regulacji szerokiego, a zarazem wygodnego siedziska, jak również zmianę kąta nachylenia siedziska do oparcia, dzięki czemu każdy użytkownik ma możliwość odpowiedniego wyregulowania produktu pod kątem indywidualnych potrzeb oraz wymagań. 

Fotel ergonomiczny Elegance, Galaxy, Business - różnice

 1. Podparcie lędźwiowe w fotelu biurowym Galaxy można ustawić nieznacznie wyżej niż w fotelu Elegance. W efekcie Galaxy lepiej sprawdza się dla osób wysokich powyżej 180 cm i może być stosowany również dla osób bardzo wysokich ze wzrostem nieznacznie przekraczającym 190 cm. Fotel biurowy Elegance polecamy do wzrostu ok. 190 cm (aczkolwiek znamy Klientów, którzy mają powyżej 195 cm i fotel im doskonale odpowiada).
 2. Ze względu na to, że oparcie w fotelu Galaxy jest kształtem zbliżone do prostokąta a w Elegance jest nieco dłuższe i zwężone u spodu to model Galaxy jest odpowiedni dla osób wysokich mocno zbudowanych oraz tych szczuplejszych, a Elegance dla wysokich i szczupłych.
 3. Drugim efektem różnicy w budowie oparcia oby tych foteli ergonomicznych jest to, że Elegance bardziej polecamy osobom szczupłym i średniej budowy. Galaxy natomiast dobrze sprawdzi się zarówno dla szczuplejszych, jak i mocno zbudowanych.
 4. Czwarta różnica dotyczy pewnej preferencji siedzenia w odchyleniu lub w pozycji mocno wyprostowanej. Jeśli lubisz siedzieć w niewielkim odchyleniu to wybierz model Galaxy (czasami tez osoby tęższe są zmuszona przyjąć taką pozycję). Jeśli najbardziej odpowiada Ci siedzenie w pozycji wyprostowanej to wybierz fotel biurowy Elegance.
 5. Z kolei model fotela biurowego Business posiada największe siedzisko, dlatego dedykowany jest nawet dla użytkowników o dużych gabarytach i jednocześnie wysokich. Fotel ten może być używany nawet przez osoby do 195-200cm wzrostu.
 6. Galaxy i Elegance posiadają zagłówki, a Business go nie ma.
 7. Podłokietniki w tych modelach są takie same (2 wersje do wyboru).
 8. Wszystkie 3 modele podpierają plecy do pełnej wysokości pleców, kontrolując na całej ich wysokości prawidłowe zachowanie postawy ciała.

Fotel dla wysokich?

Doskonały fotel dla osób wysokich to Business, Galaxy i następnie Elegance.

Kilka innych ciekawostek

Modele Classic, Classic Pro oraz Business posiadają możliwość blokady kąta pochylenia oparcia w dowolnej pozycji, a Elegance i Galaxy w 4 pozycjach. Jednocześnie tryb odblokowania blokady kąta nachylenia oparcia jest bardziej komfortowy w modelach Elegance i Galaxy niż w Classic, Classic Pro i Business.
Funkcja ochrony pleców przed uderzeniem przy zwolnieniu blokady kąta nachylenia oparcia (w naszej tabeli to właśnie funkcja anti shock) jest dostępna wyłącznie w modelach Elegance i Galaxy.
Często pytacie również o to czy w fotelach dostępna jest funkcja ustawienia sprężystości oparcia w pozycji odblokowanej. Jest ona dostępna w modelach Elegance i Galaxy, dzięki czemu kiedy korzystamy z oparcia bez ustawienia jego blokady mamy dobre wsparcie dla pleców, a przy chęci wychylenia się do tyłu pod wpływem nacisku pleców oparcie się wychyla. Jest to świetna funkcja, która wpisuje się również w koncepcję balansujących krzeseł, czyli takich które wymuszają pewne mikroruchy ciała użytkownika.  

Kulik System - unikalny fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa

Najczęściej problemy z kręgosłupem występują u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Nieprawidłowa postawa podczas siedzenia i długie godziny spędzone za biurkiem doprowadzają do przykrych w konsekwencjach zwyrodnień kręgosłupa. Pogarszający się ból spowodowany nieprawidłową postawą podczas siedzenia, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i wykonywanie zwykłych codziennych czynności. Ogromną pomocą w walce z bólem kręgosłupa jest odpowiednio dobrany fotel, który pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy podczas długich godzin spędzonych przy biurku.

Jak wybrać odpowiedni fotel odciążający kręgosłup?

Kierując się dbałością o higienę pracy i zdrowy kręgosłup, warto zorganizować miejsce pracy tak, aby było, jak najbardziej przyjazne dla naszych pleców. Coraz więcej osób przed komputerem spędza więcej niż 8 godzin dziennie, co ma opłakany wpływ na stan kręgosłupa. Biorąc pod uwagę potrzeby społeczeństwa, marka Kulik System wyszła naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów i stworzyła szeroką ofertę foteli składającą się z wielu ergonomicznych foteli i dodatków, które zadbają o utrzymanie prawidłowej postawy podczas pracy.

Aby wybrać dla siebie odpowiedni fotel ergonomiczny, należy przeanalizować własną budowę ciała, bo to w głównej mierze od niej będzie zależał wybór. Drugim aspektem są choroby, z którymi się borykamy. Niektóre z nich mogą wykluczać możliwość korzystania z niektórych modeli, dlatego warto dokładnie czytać opisy produktów. Adresatami oferty firmy Kulik System są osoby chorujące na lumbago, cierpiące na dolegliwości związane z rwą kulszową i inne dolegliwości bólowe.

Decyzja o wyborze fotela do biura - na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem fotela należy:

 • Sprawdzić, czy dany fotel jest zaprojektowany do naszego wzrostu. Niektóre z foteli są stworzone dla osób mieszczącym się w przedziale wzrostowym między 170 a 185 cm, dlatego też osoby niższe lub wyższe powinny zwrócić uwagę na ten aspekt. Wyżsi klienci, którzy mają około 190-200 cm wzrostu również mogą dokonać zakupu fotela odpowiedniego dla ich budowy ciała, jednak konieczna będzie konsultacja z doradcą klienta (wtedy ważna jest również waga i proporcje ciała by odpowiednio dopasować fotel).
 • Dopasować wiedzę o własnej wadze do możliwości sprzętu.
 • Sprawdzić, czy fotel posiada wszystkie funkcje, których potrzebujemy (np. wysuw siedziska, regulowane na boki podłokietniki, zagłówek, podparcie lędźwiowe itd.)
 • Sprawdzić, czy dany fotel ortopedyczny, będzie faktycznie korzystny dla naszego schorzenia. Może się okazać, że mimo podobnego wyglądu materiały, które zostaną wykorzystane przy produkcji obydwu foteli, będą się różnić, a przez to będą odpowiadały na zapotrzebowania osób z zupełnie różnymi schorzeniami.
 • Sprawdzić jakie certyfikaty i atesty posiada dany produkt.

Jaki fotel do komputera wybrać?

Wybierając fotel ergonomiczny do komputera, trzeba się kierować własnymi preferencjami. Zakup zaawansowanego fotela rehabilitacyjnego nie zawsze jest niezbędny, chociaż nie sposób mu odmówić silnego działania profilaktycznego i prozdrowotnego. Czasami można nabyć mniej zaawansowany fotel ergonomiczny, który również będzie spełniał swoją rolę. Na pewno warto unikać prostych foteli biurowych, które ze względu na brak podstawowych cech ergonomicznych nie będą korzystnie wpływały na nasze zdrowie.

Ciekawym wyborem, który sprawdzi się dla niższych osób długo siedzących przed komputerem i wykazują częste zmęczenie i naprężenie kręgosłupa, będą fotele Classic i Classic Pro Kulik System. Grupa mniejszych foteli, do których należą obydwa modele, charakteryzuje się mniejszą szerokością i głębokością siedziska, co ma wpływ na lepsze dopasowanie produktu do drobniejszej sylwetki. Fotele będą doskonałe dla dzieci i dorosłych, których wzrost zaczyna się od 150 cm.

Osoby mające zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa powinny postawić na zakup bardziej wyprofilowanego fotela, który odpowie na ich wysokie potrzeby związane ze schorzeniami kręgosłupa. Dobrym wyborem będzie fotel ergonomiczny GALAXY z podłokietnikiem 3D, który wymusza odpowiednią postawę ciała dzięki specjalnie wyprofilowanemu oparciu. Sporym atutem jest możliwość regulowania głębokości siedziska, a także możliwość dopasowania wysokości oparcia. Fotel obity jest tkaniną posiadającą atest. To idealny wybór dla osób, które borykają się z problemami z prostatą, hemoroidami, migrenami, powiększoną kifozą, zniekształceniami szyi i wieloma innymi schorzeniami.

Pod uwagę można wziąć również fotel ortopedyczny ELEGANCE. Jest to fotel z atestem medycznym i pomaga w walce podobnych schorzeń jak fotel GALAXY, ale nadaje się również dla osób, które chcą uniknąć problemów związanych z kręgosłupem. Zakup tego fotela niewątpliwie poprawi komfort codziennej pracy.

Dla kogo będzie dobry fotel rehabilitacyjny?

Każda osoba, która prowadzi siedzący tryb życia i spędza długie godziny przed komputerem, powinna mieć swój osobisty fotel ergonomiczny. Odpowiednia profilaktyka jest szczególnie ważna w zapobieganiu powstawania zwyrodnień kręgosłupa.

Fotel powinny mieć również osoby, które już cierpią na zwyrodnienia układu ruchu i nie tylko. Wymusza on zachowanie poprawnej pozycji podczas siedzenia, a co za tym idzie, delikatnie rehabilituje i przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych. Doskonale sprawdzi się u osób cierpiących na:

 • problemy z prostatą,
 • lumbago,
 • dyskopatię,
 • hemoroidy,
 • nerwoból międzyżebrowy,
 • rwa kulszowa,
 • rwa barkowa,
 • migreny,
 • zniekształcenia kręgosłupa i wiele innych.

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy taki fotel sprawdzi się dla ich dziecka. Odpowiednio dobrany sprzęt będzie jak najbardziej odpowiednim zakupem, ale dla pewności można poprosić o konsultację lekarza. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu fotela do wzrostu dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Dla naszych pociech najlepsze będzie krzesło dla dzieci i biurko Mayer, które posiada pełną regulację. To meble, które rosną razem z dzieckiem, dlatego ich zakup będzie inwestycją na długie lata.

To też wspaniały wybór dla fanów gier, którzy wiele godzin spędzają przed komputerem i choć może jeszcze nie odczuwają skutków, jakie wywołuje niedopasowane oparcie i siedzisko.

Jednym słowem fotel ergonomiczny to doskonały wybór dla każdej osoby, która chce cieszyć się zdrowym kręgosłupem przez długie lata.

Co wybrać ? Zwykły fotel biurowy, fotel gamingowy czy fotel ergonomiczny?

Stojąc przed wyborem fotela, którego głównym przeznaczeniem będą gry komputerowe, można ulec złudnym przekonaniu, że jedynym adekwatnym krzesłem będą dedykowane fotele gamingowe. Oczywiście niektóre z nich są wyposażone w podpórki, jednak ich dopasowanie nie jest tak precyzyjne, jak w fotelach ergonomicznych.

Fotele gamingowe ze względu na jakość wykonania będą lepsze i bardziej wytrzymałe niż zwykłe krzesła komputerowe, jednak pod względem profilaktyki i dbałości o zdrowy kręgosłup, fotele ortopedyczne nie mają sobie równych i to właśnie one powinny zostać wybrane, jeśli zależy nam na prawidłowo działającym układzie ruchu.

Dlaczego warto kupić dobry fotel rehabilitacyjny?

Zarówno profilaktyka, jak i pomoc w rehabilitacji chorego kręgosłupa jest ogromnie ważna. Kupując odpowiednio dobrany fotel ortopedyczny firmy Kulik System, mamy gwarancję wysokiej jakości wykonania produktu i pewność, że dobrze dobrany fotel będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Ogromny wybór modeli pozwala na zakup dokładnie takiego krzesła, jakie będzie odpowiednie dla naszych pleców, a do tego będzie współgrało z wystrojem biura. Choć wygląd fotela powinien być sprawą drugorzędną, jednak dobrze wyglądający mebel, który delikatnie rehabilituje, będzie atrakcyjniejszy niż fotel, który nie prezentuje się dobrze.

Zmniejszenie bólu spowodowanego zwyrodnieniem lub chorobami to najpopularniejszy powód, dla którego większość osób rozważa zakup fotela i jest to wystarczający argument przemawiający za zaufaniem firmie Kulik System i wypróbowaniu szerokiego asortymentu, który ta marka oferuje.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.