Ranking Ergopoint.com.pl - podstawka pod monitor

Na ErgoPoint.com.pl znajdziesz kilkadziesiąt modeli podstawek pod monitor o szerokiej regulacji wysokości. Dostępność 24h! Wejdź, zobacz i chroń swoje zdrowie!

Zdrowe biuro to ergonomiczne biuro

Każde biuro oprócz dobrze dopasowanego fotela ergonomicznego powinno być wyposażone w produkty, które ułatwią pracę i sprawią, że będzie ona komfortowa i zdrowa.

Dbając o ergonomię stanowiska pracy, powinniśmy zaopatrzyć nasze miejsce pracy w podnóżek biurowy, podkładki pod mysz i klawiaturę, czy podpórkę pod plecy (o ile nie mamy odpowiednio wyprofilowanego krzesła ortopedycznego).

Do listy zakupów zaraz po podkładkach pod klawiaturę i myszkę powinna zostać wpisana podstawa pod monitor, która zapewni odpowiednie ustawienie tego sprzętu. Jest to ogromnie ważne dla komfortu pracy i dla zdrowia. Jaki wpływ na nasze zdrowie może mieć podstawa pod monitor? Okazuje się, że ogromne i wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, jak ważną funkcję spełnia.

Czym jest podstawka pod monitor?

Podstawka pod monitor to produkt, którego zadaniem jest dopasowanie wysokości monitora do naszego zapotrzebowania. Choć odpowiednie ustawienie monitora wydaje się proste, w rzeczywistości wcale takie nie jest. Ma na to wpływ kilka czynników takich jak:

  • wysokość biurka/ stołu,
  • wzrost osoby lub osób korzystających z komputera,
  • wielkość monitora.

Zestawiając te wszystkie zmienne razem, może się okazać, że wręcz niemożliwe będzie dostosowanie wysokości monitora, jeśli z danego stanowiska pracy korzysta więcej niż jedna osoba i są to ludzie o dużej różnicy wzrostu. Aby każdy z użytkowników mógł odpowiednio ustawić urządzenie do swoich potrzeb, a tym samym odciążyć kark i ramiona ustawiając monitor na wysokości wzroku, konieczny jest zakup monitora z regulacją wysokości. Dobrym wyjściem jest również zakup podstawki pod monitor, która pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszej pozycji.

Ranking podstawek pod monitor

Zakup podstawki pod monitor może się okazać nie lada wyzwaniem, szczególnie wtedy, gdy szukamy czegoś, co będzie pasować do wystroju biura i równocześnie będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom. Poniżej znajduje się kilka godnych uwagi propozycji, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających. Każdy zarówno wielbiciele klasyki, jak i fani nowoczesnych technologii, znajdą coś dla siebie.

1. Podstawka pod monitor z szufladą ErgoSafe

To produkt, który posiada regulację w szerokim zakresie - prawdopodobnie najwyższa podstawka na rynku. Sprawdzi się dla wysokich osób, lub dla posiadaczy niższych stołów lub biurek. Podstawka pod monitor jest niezwykle wytrzymała i może być wykorzystana również jako podstawka pod drukarkę, co czyni z niej produkt wielofunkcyjny. W podstawie zamontowana jest szuflada, która pomieści dokumenty o formacie A4, a także inne akcesoria biurowe. Pozwoli ona na utrzymanie porządku na biurku i na zminimalizowanie ilości gadżetów w zasięgu naszego wzroku. Podstawa ma 15,3 cm wysokości, a dodatkowe nóżki dołączone do zestawu mogą zwiększyć jej wysokość aż o 4,5 cm. Dużym plusem tej podstawy jest możliwość obrócenia ekranu o 360 stopni, dzięki obrotowej podstawce na monitor. Wisienką na torcie może stanowić fakt, że zapakowana jest w pudełko, które można poddać recyklingowi, ponieważ nie posiada żadnych sztucznych elementów.

 Ergosafe Podstawka pod monitor drukarkę z szufladą
Zdjęcie: Ergosafe Podstawka pod monitor drukarkę z szufladą

2. Podstawka pod monitor A Black z szufladą ErgoSafe

Model A Black z szufladą to kolejna ciekawa propozycja od firmy ErgoSafe. Łagodzi napięcie mięśni karku i pleców przez umożliwienie ustawienia monitora na wysokości wzroku. Podstawka posiada 2 stopnie regulacji wysokości. Można ją ustawić na wysokości 9 cm i 12 cm. Podobnie jak poprzedni model, A Black posiada szufladę na dokumenty i inne artykuły biurowe. Jest wykonana z niezwykle wytrzymałego tworzywa, a nowoczesny design sprawia, że podstawka będzie wspaniale wyglądać w eleganckich wnętrzach. Ten model podstawki również posiada w opakowanie, które w pełni nadaje się do recyklingu.

 Ergosafe Podstawka pod Monitor z szufladą Model A Black
Zdjęcie: Ergosafe Podstawka pod Monitor z szufladą Model A Black

3. Podstawka pod monitor WOODS ErgoSafe

Podstawka pod monitor Woods to ciekawa propozycja, która zadowoli wielbicieli wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych. Podstawka ta posiada dodatkowe uchwyty na telefon lub tablet, które ułatwią korzystanie ze wszystkich urządzeń jednocześnie. To produkt, który posiada 2-stopniową regulację wysokości na 8,2 cm i 11,4 cm. Woods to bardzo szeroka podstawa. Ma ona aż 60 cm długości i 25 cm głębokości. Jej nowoczesny wygląd sprawia, że doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. W szczególności zachwycona będzie nią młodzież i osoby bardzo zapracowane, które w jednym momencie pracują na kilku urządzeniach jednocześnie.

 Ergosafe Podstawka pod Monitor WoodS
Zdjęcie: Ergosafe Podstawka pod Monitor WoodS

4. Podstawka pod monitor I-Spire Fellowes

Wielbiciele klasyki i prostych rozwiązań ucieszą się z oferty firmy Fellowes. I-Spire to podstawka, która umożliwia ustawienie monitora na wysokości wzroku. Ma ona wysokość 9 cm i jest przeznaczona dla urządzeń o maksymalnej wadze 11 kg. Zastosowanie tej podstawki pozwala na złagodzenie wszelkiego rodzaju napięć w części szyjnej i barkowej. A ciekawy i nowoczesny wygląd sprawia, że podstawka będzie pasowała do każdego wystroju.

Każda z przedstawionych podstaw jest unikalna pod względem możliwości, które oferuje, jednak łączy je cel, jakim jest profilaktyka górnej części kręgosłupa. To niesłychanie ważne nie tylko ze względu na zdrowie, ale również na komfort pracy. Brak bólu i napięć to wydajniejsza i szybsza praca. To również lepsza koncentracja i większa wydajność. Nasze zdrowie powinno mieć ogromny wpływ na wybory, których dokonujemy i każdy produkt powinien być skrupulatnie dobrany właśnie pod jego kątem.

 Fellowes Podstawka pod monitor I-Spire
Zdjęcie: Fellowes Podstawka pod monitor I-Spire

Którą podstawkę wybrać, gdy z komputera korzysta większa ilość osób?

Choć każda z wymienionych podstaw przedstawia inne cechy, które jednoznacznie powinny określać, to dla kogo będą najlepsze, to nie sposób zapomnieć o tym, że nie zawsze mamy miejsce pracy wyłącznie do własnej dyspozycji. W takim przypadku najlepsze będą A Black i Woods od ErgoSafe. Każda z tych podstaw ma zakres, który będzie odpowiadał zarówno tym niższym osobom, jak i wyższym. Możliwość regulacji sprawi, że miejsce pracy stanie się wygodne i urządzone ergonomiczne dla każdego użytkownika.

Dobór podstawki ze względu na wzrost użytkownika

Zastosowanie powyższych podstaw może się jednak nie sprawdzić, jeśli różnica wysokości będzie zbyt duża. Wystarczy, że ze stanowiska pracy będzie korzystał nastolatek i rodzic, a dysproporcja może okazać się naprawdę spora. Wyjściem z takiej sytuacji mogą okazać się osobne stanowiska, ale w warunkach domowych nie zawsze jest taka możliwość. Wtedy dobrą opcją będzie wyposażenie stanowiska w uchwyt na monitor, który jednym ruchem zapewni dostosowanie wysokości monitora do wzrostu użytkownika, niezależnie czy to rodzic, czy nastolatek.

Pamiętajmy o ruchu i ćwiczeniach w pracy

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepiej dobrane produkty, nie zastąpią odpowiedniej higieny pracy. Choć podkładki pod monitor zapewniają rozluźnienie mięśni szyi, które mają duży wpływ na pojawiające się migreny i inne dolegliwości bólowe, to nie powinniśmy zapominać o przerwach w pracy siedzącej. Pomocne mogą być proste ćwiczenia rozciągające albo zmiana sposobu pracy z siedzącego na stojący. Ważne jest również odpowiednio częste wietrzenie biura. Wszystkie te czynniki, mają bezpośredni wpływ na komfort i efektywność działań.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.