Ranking ErgoPoint.com.pl - Fotele ergonomiczne, modele dla dorosłych i dzieci

Na ErgoPoint.com.pl znajdziesz kilkadziesiąt modeli foteli ergonomicznych dla dorosłych i dzieci. Znane marki! Szeroka oferta 24h! Zobacz modele dla siebie i Twojego dziecka!

Fotel ergonomiczny dla dorosłego i dla dziecka - czy to w ogóle możliwe?

Fotele ergonomiczne to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na profilaktykę kręgosłupa, jak również chroni przed wieloma schorzeniami właściwymi dla pracy siedzącej (żylaki, hemoroidy, otyłość, problemy z krążeniem, migreny, problemy ze wzrokiem i wiele innych) . Zdrowe plecy to gwarancja braku powstawania zwyrodnień, bólów pleców, karku, a nawet duża szansa na to, aby zminimalizować pojawianie się migren. Jednak aby mieć wpływ na postawę podczas siedzenia, trzeba zatroszczyć się o fotel biurowy, który zapewni komfort podczas siedzenia i odpowiednio wesprze poszczególne partie ciała. Nie można też zapominać, że dbać o kręgosłup powinniśmy już od dzieciństwa. Nie jest tajemnicą, że obecnie dzieci bardzo wiele czasu spędzają przed komputerem i warto zadbać o odpowiednie krzesło biurowe dla dzieci, które będzie odpowiadało na ich potrzeby i będzie dostosowane do ich wzrostu i budowy ciała. Czy jednocześnie może to być fotel dla osoby dorosłej?

Co powinno posiadać krzesło dla dzieci?

Dzieci korzystające z komputera, tabletu lub sporą część czasu spędzające w pozycji siedzącej, powinny mieć dobrze dopasowane krzesło, które zapewni kilka ważnych dla rozwoju dziecka rzeczy.

  • Regulacja wysokości krzesła - dziecko siedzące przy biurku, powinno mieć oparte stopy o podłoże. W żadnym wypadku nie powinny one zwisać. Krzesło nie powinno być ustawione również zbyt nisko.
  • Regulacja oparcia - regulacja pozwala na odpowiednie dopasowanie oparcia do wysokości dziecka, przez co oparcie będzie podpierać odpowiednie części ciała.
  • Regulacja głębokości siedziska - ogromny wpływ na prawidłowa postawę ma odpowiednia głębokość siedziska, która może być regulowana. Ten zabieg pozwala na użytkowanie krzesła przez młodsze i starsze dzieci.
  • Podpórki na łokcie, czyli podłokietniki - to ważny element fotela, który będzie wymuszał prawidłową postawę i pozwoli nauczyć dziecko odpowiedniego ułożenia rąk podczas pracy i nauki przed komputerem. Część fizjoterapeutów uważa z drugiej strony, że fotele dla dzieci nie powinny posiadać podłokietników, bo to sprawia, że będą się one opierały na nich w efekcie nie zachowując prawidłowej wyprostowanej postawy ciała. Wybór należy do Rodziców.

Te kilka absolutnie podstawowych funkcji sprawi, że dzieci już od 4-5 roku życia, będą mogły rysować, malować, wycinać, czy bawić się w inny sposób z wykorzystaniem krzesła i biurka w pełni bezpiecznie, siedząc na odpowiednio dopasowanym fotelu. Dodatkowo sam fotel będzie rósł razem z dzieckiem, przez co będzie można z niego korzystać przez kilka lat.

To dobry wybór również dla rodzin, które mają kilkoro dzieci w różnym wieku, a metraż ich mieszkania ogranicza możliwość ustawienia krzeseł odpowiednich dla każdego z dzieci. Warto w takie krzesło się zaopatrzyć już od 4-5 roku życia, co pozwoli w pełni dostosować miejsce siedzące dziecka do jego wzrostu i charakteru zabawy (pisanie, rysowanie, malowanie itd.).

Krzesło do biurka dla dzieci i młodych dorosłych - ranking foteli od Mayer

Wybór odpowiedniego krzesła dla dziecka jest ogromnie ważny, dlatego przed zakupem warto zrobić dokładne rozeznanie i zapoznać się z najlepszymi ofertami na rynku. Niestety większość ludzi nie przywiązuje wagi do odpowiednio dobranych foteli dla dzieci, bo nie wiedzą jak duży wpływ na ich zdrowie ma prawidłowa postawa podczas siedzenia. Poniżej został zamieszczony ranking foteli, które będą rosły razem z dzieckiem i które pomogą zadbać o zdrowie ich kręgosłupa.

Zdrowe krzesło do biurka dla dzieci Actikid A2 Mayer

Rodzice posiadający kilkoro dzieci mogą skorzystać z genialnego fotela od Mayer. To wspaniały produkt, który charakteryzuje się najwyższą jakością i wieloma możliwościami, które pozwolą na dopasowanie krzesła do wymagań dziecka. Z fotela mogą korzystać dzieci, które mają już ukończone 4 lata. Jest to możliwe przez zastosowanie systemu, który umożliwia regulację wysokości siedziska od podłogi, a wszystko to przy pomocy dźwigni. Z tyłu krzesła zamontowany jest uchwyt, który umożliwia rodzicowi łatwe przesuwanie fotela. Krzesło biurowe dla dzieci zaopatrzone jest w przycisk, który umożliwia regulację wysokości oparcia, a pokrętło odpowiada za ustawienie odległości oparcia względem siedziska. Zarówno siedzisko, jak i oparcie są odpowiednio wyprofilowane.

Fotel dla dzieci Actikid A2 Mayer
Zdjęcie: Fotel dla dzieci Actikid A2 Mayer

Actikid A2 - świetne i łatwe do czyszczenia materiały

Ogromnym atutem tego fotela są materiały, które są wykorzystane do jego produkcji. Zapewniają one pełne bezpieczeństwo, przez co bez przeszkód mogą być użytkowane przez dzieci. Rodzice, którzy poddają w wątpliwość bezpieczeństwo foteli z kółkami i modeli obrotowych mogą skorzystać ze stópek do fotela i systemu non-rotating gaslift- który blokuje system obrotowy. Mimo wszystko kółka posiadają blokadę, które zapobiegnie gwałtownemu odsunięciu się krzesła podczas wstawania dziecka od biurka.

Ogromną zaletą fotela jest gama kolorystyczna, która pozwoli na wykorzystanie ulubionych kolorów dziecka. Dostępne są również 3 warianty tego fotela. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 15 lat, drugi dla dzieci od 7 do 18 lat i trzeci również dla dzieci od 7 do 18 lat, ale posiadający dodatkowy support, który pełni funkcję podnóżka.

Krzesło biurowe dla dzieci Mychamp Mayer

Fotel ergonomiczny Mychamp to produkt przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia. Mogą z niego korzystać również nastolatki, ponieważ krzesło skonstruowane jest tak, aby mogło służyć osobom, które mają nawet 190 cm wzrostu. Krzesło zapewnia dużą skalę regulacji wysokości oparcia i wysokości i głębokości siedziska umożliwiając przy tym utrzymanie ergonomicznej pozycji podczas nauki. Krzesło posiada wygodny podnóżek na stopy, który będzie idealny dla niższych i młodszych dzieci. Fotel biurowy zapewnia pracę dysków kręgosłupa i zapobiega powstawaniu zwyrodnień. Odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa jest możliwe dzięki specjalnie zaokrąglonym kształtom. Regulację oparcia zapewnia precyzyjny system clik, równie łatwa jest regulacja wysokości siedziska. Oparcie kubełkowe wraz z podporą pod część lędźwiową zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Dodatkowym atutem są regulowane podłokietniki. Mniejsze dzieci korzystające z fotela, mogą cieszyć się ze specjalnej podstawki pod stopy, która umożliwi im wygodne siedzenie.

A materiały? 

Do produkcji krzesła MyChamp wykorzystane zostały materiały najwyższej jakości. Antypoślizgowa i trwała tapicerka zapewnia bardzo łatwe czyszczenie, a przy tym jest niezwykle miła w dotyku. Tkaniny posiadają certyfikaty bezpieczeństwa jak np. Oeko-Tex.

Krzesło do biurka dla dziecka Mychamp Mayer
Zdjęcie: Krzesło do biurka dla dziecka Mychamp Mayer

Fotel ergonomiczny dla dzieci MyPony Mayer

Troszcząc się o zdrowy i silny kręgosłup dziecka, powinniśmy rozważyć zakup krzesła dla dziecka marki Mayer, jakim jest fotel do komputera MyPony. Posiada on regulację wysokości siedziska i oparcia, a także regulację głębokości siedziska, która dopasuje się zarówno do mniejszych dzieci, jak i do nastolatków. MyPony posiada wyprofilowane oparcie, które stanowi doskonałą podporę dla pleców. To idealny produkt dla ruchliwych dzieci, które często podczas siedzenia zmieniają pozycję i wykazują nadmierną aktywność. Blokady w kołach zapobiegają przesuwaniu się krzesełka, dzięki czemu bezpieczeństwo naszych pociech będzie na najwyższym poziomie. Materiał Aquaclean gwarantuje łatwość w czyszczeniu. Mniejsze dzieci mogą skorzystać ze specjalnej bazy, która stanowić może podnóżek. Dzięki temu nóżki dziecka nie będą swobodnie zwisać.

Fotel biurowy ergonomiczny Freaky Sport Mayer

Fotel do komputera Freaky Sport daje ogromne możliwości w regulacji wysokości oparcia i siedziska, a także jego głębokości. Wszystko to za sprawą systemu “Easy click”, który umożliwia płynną regulację. Z krzesła mogą korzystać dzieci, które ukończyły 4 rok życia. Krzesło dostępne jest w 3 wariantach. Pierwszy z nich to opcja przeznaczona dla dzieci od 4 do 15 roku życia a dwie kolejne od 7 do 18 roku życia. Freaky Sport podobnie jak fotel biurowy Mychamp w trzecim wariancie oferuje dodatkowy support, który może służyć jako podnóżek. Sporym atutem jest możliwość doboru kolorystyki materiału, z którego wykonane jest obicie siedziska i oparcia, tak aby można było go dopasować do pokoju dziecka.

Fotel dla dzieci Freaky Sport Mayer
Zdjęcie: Fotel dla dzieci Freaky Sport Mayer

5 lat gwarancji Mayer to rewelacja!

Mayer to niemiecka firma, która stawia na jakość i bezpieczeństwo. Podczas planowania zakupów warto rozważyć produkty tej firmy ze względu na ich najwyższą jakość i zastosowanie najlepszych systemów, które zapewniają, że fotel ergonomiczny rośnie razem z dzieckiem. Gwarancja na produkty Mayer to nawet 5 lat!

Krzesło do biurka dla dziecka i nastolatka - ranking foteli od Unique i Kulik System

Warte uwagi są również produkty od Unique i Kulik System, które posiadają równie ciekawą ofertę krzeseł dla dzieci i dorosłych. To ogromne ułatwienie, jeśli w mieszkaniu nie mamy miejsca na to, aby mogły stanąć dwa krzesła biurowe.

Fotel do komputera Classic Kulik System

Krzesło Classic posiada ergonomiczne i bardzo wygodne siedzisko, a także wyprofilowane oparcie. Zapewnia płynną regulację wysokości siedziska, wysokości podparcia odcinka lędźwiowego i piersiowego. To idealny fotel dla starszych dzieci, u których dbałość o proste plecy jest szczególnie ważna. Kupując Fotel do komputera, mamy możliwość wyboru kółek lub stopek. Fotel posiada atest medyczny, co potwierdza jego właściwości profilaktyczne i rehabilitacyjne.

Fotel ergonomiczny Classic Kulik System
Zdjęcie: Fotel ergonomiczny Classic Kulik System

Fotel biurowy ergonomiczny WAU i WAU 2 Unique

Unique Wau to fotel biurowy ergonomiczny, który wyposażony jest w system “slide”. Umożliwia on zatrzymanie oparcia lub jego swobodne bujanie. Posiada również regulowane podłokietniki, zagłówek i oparcie. Poprawia komfort siedzenia, zmniejsza zmęczenie i delikatnie rehabilituje kręgosłup. Możliwość regulacji głębokości siedziska sprawia, że korzystać z niego mogą zarówno dorośli, jak i młodzież.

UNIQUE Fotel WAU 2 Czarny Tkanina
Zdjęcie: UNIQUE Fotel WAU 2 Czarny Tkanina

Fotel biurowy ergonomiczny Elegance Kulik System

Jeśli mamy w domu dziecko o wyższym wzroście warto rozważyć zakup fotela Elegance, który posiada atest medyczny. Jest to niezwykle wygodny i ergonomiczny produkt. Zastosowane systemy umożliwiają płynną regulację wysokości siedziska, a niezwykle wygodne oparcie zapewni komfort podczas siedzenia. Wysokiej jakości tkanina użyta do obicia fotela posiada atest i jest rekomendowana dla osób z wieloma schorzeniami. Krzesło to pomoże nie tylko w profilaktyce kręgosłupa, ale pomaga również złagodzić jego ból. Fotel biurowy posiada pełną regulację i gwarancję dopasowania krzesła do każdego klienta pod jego indywidualne potrzeby. Przy zakupie krzesła można dobrać wysokość jego regulacji, dzięki czemu fotel zostanie przygotowany precyzyjnie pod użytkownika.

Fotel ortopedyczny Elegance Kulik System
Zdjęcie: Fotel ortopedyczny Elegance Kulik System

Fotel ergonomiczny Business Kulik System

Fotel Business to doskonałe krzesło, które chroni przed powstawaniem schorzeń kręgosłupa, a także pomaga w rehabilitacji, gdy dany użytkownik ma już problemy zdrowotne. Fotel posiada regulację wysokości oparcia, siedziska, a także tak ważny dla aktywnego siedzenia wysuw siedziska. Innowacyjne systemy zastosowane w jego produkcji dają możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia i siedziska, a także regulację wysokości podłokietników. Fotel dedykowany jest użytkownikom o większych gabarytach, dzięki odpowiednio szerokiemu siedzisku i oparciu.

Kulik System Fotel ergonomiczny Business
Zdjęcie: Kulik System Fotel ergonomiczny Business

Podsumowanie rankingu foteli ergonomicznych zarówno dla dzieci i nastolatków, jak i dorosłych

Zarówno krzesła firmy Mayer, Kulik System, jak i Unique posiadają szereg najnowszych systemów, które sprawdzą się w przestrzeniach, w których z jednego miejsca przed komputerem, korzysta większa ilość osób o różnym wzroście. To bardzo ważne, jeśli dzielimy stanowisko pracy i nauki wraz z dziećmi.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.