Porównanie modeli i ranking - Biurko regulowane elektrycznie

Na ergopoint.com.pl dowiesz się jak wybrać najlepsze biurko regulowane elektrycznie. Zobacz nasze przekrojowe porównanie! Doradzimy wybór! Sprawdź nas i kup!

Biurko regulowane do pracy stojącej - jakie korzyści zdrowotne?

Praca stojąca ma wiele korzyści. Stojąc pracujesz wydajniej. Redukujesz ryzyko wystąpienia wielu chorób układu mięśniowo -szkieletowego, krążenia, układu oddechowego, stymulujesz mięśnie, zwiększasz pojemność płuc i dostarczasz więcej tlenu do narządów i mózgu, a w efekcie wydłużasz swoje życie. 

Praca stojąca umożliwia zmniejszenie niekorzystnych skutków długotrwałego siedzenia (zespoły bólowe kręgosłupa, karku i ramion, problemy z krążeniem krwi, otyłość i wiele innych). Praca stojąca to również odciążenie kręgosłupa poprzez pracę tzw. mięśni przykręgosłupowych, które działają antygrawitacyjnie (odciążają krążki międzykręgowe kręgosłupa). 

Podczas stania pracuje znacznie więcej mięśni, dlatego naukowcy oceniają, że przyspiesza metabolizm a wydatek energetyczny (czyli to ile spalamy kalorii na stojąco) może być nawet 20% wyższy niż w przypadku pracy siedzącej.

Praca stojąco - siedząca jest możliwa dzięki specjalnym nakładkom na standardowe biurka (stanowiska sit to stand) lub też dzięki biurkom regulowanym elektrycznie.

W tym wpisie omówimy biurka elektryczne i podstawowe różnice między nimi. Dzięki temu wybierzesz biurko regulowane elektrycznie dokładnie dopasowane do swoich potrzeb i preferencji.

Podstawowe różnice między biurkami ważne pod kątem wzrostu użytkownika

Zakres regulacji

Biurka różnią się z zakresem regulacji.
Biurka, które można obniżyć do poziomu 580 mm - obecnie najniższy poziom oferowany w produktach Spacetronik (modele SPE-223, SPE-323T, SPE-223DLB, SPE-323K, SPE-323L)
Biurka, które mają zakres regulacji do góry na maksymalnym poziomie 1345 mm (SPE-233) lub 1270mm (SPE-226) 1260 mm (SPE-131) lub biurka o niższych zakresach regulacji

Nośność biurka

Różne modele biurek mają możliwość odpowiedniego udźwigu np. 4 monitorów, komputera i akcesoriów itd. Parametry te zaczynają się od 70kg (SPE-212HW), 80 kg (SPE-131), 100kg (większość modeli) a kończą na 150 kg (modele SPE-323).

Szybkość regulacji

W zależności od modelu biurka jego regulacja góra/dół może odbywać się z prędkością 20 mm/s (m.in. SPE-142), 25 mm/s (m.in.SPE-114N, SPE-114A), 32 (m.in.SPE-224), 38 mm/s (m.in. SPE-204 SPE-223 SPE-227).

Liczba silników

Najpopularniejsze modele mają 2 silniki zasilające każdą z nóg stołu (np. modele ).
Są modele posiadające również po 1 silniku (jak np. SPE-114N i SPE-124), mają one jednocześnie wyraźnie niższą nośność (ok 70 kg).

Wymiary możliwego do zamontowania blatu

Maksymalna szerokość blatu to 2100mm dla biurka SPE-323VW. W biurkach SPE-114N czy SPE-124 można zamontować blat o szerokości max 1600 mm. Jeśli chodzi o głębokość blatu to jest to zwykle maksymalnie 800 mm.

Estetyka

O gustach się nie dyskutuje, ale stelaże są w różny sposób zbudowane. Niektóre mają nogę okrągłą (SPE-227W), ale najpopularniejsze są biurka z nogami o przekroju prostokątnym (SPE-204). Zwykle biurka elektryczne są w 3 kolorach - biały, czarny i srebrny. I tutaj najczęściej sprzedają się czarne i następnie białe.
Biurka mogą mieć również różny kształt. Zwykle mają kształt standardowy, ale są również o kształcie L (biurka narożne) lub H (biurka podwójne dla 2 osób). Są również biurka o ustawialnym kącie - biurka V (np. model SPE-323TB).

Własne przemyślenia

Ogólnie osobie o wzroście ok. 195 cm odpowiedni zakres regulacji do góry to 120-125 cm. Biurka są bardzo stabilne, ale oczywiście należy je wypoziomować, do czego służą wykręcane stopki. Zauważalna poprawa koncentracji, wydajności i samopoczucia pojawia się już w momencie pracy stojącej na poziomie od 20% czasu pracy. Oczywiście dłuższe korzystanie to więcej korzyści. Niektórzy z Klientów podczas pracy na stojąco stoją na poduszkach sensorycznych, co dodatkowo stymuluje mikroruchy mięśniowe. Zakup biurka do pracy stojąco - siedzącej to jedna z lepszych decyzji w obszarze ergonomii pracy osób, które mają pracę siedzącą. Spróbuj samemu, a będziesz polecać innym:)

Biurka regulowane elektrycznie - nasze bestsellery

Biurko regulowane elektrycznie SPE-204 Spacetronik

Biurko regulowane elektrycznie SPE-204 Spacetronik
Biurko regulowane elektrycznie SPE-142 Spacetronik

Biurko regulowane elektrycznie SPE-142 Spacetronik


Biurko regulowane elektrycznie SPE-233 Spacetronik

Biurko regulowane elektrycznie SPE-233 Spacetronik
Biurko regulowane elektrycznie SPE-227 Spacetronik

Biurko regulowane elektrycznie SPE-227 Spacetronik

Biurko regulowane, a biurko regulowane elektrycznie

W swojej ofercie posiadamy zarówno biurka regulowane tradycyjnie (regulacja ręczna) jak i biurka regulowane elektrycznie. Biurka regulowane tradycyjnie, ręcznie są dedykowane ze względów bezpieczeństwa dzieciom. Biurko dla dziecka to produkt znanej niemieckiej marki Mayer. Doskonała jakość i żywotność sprawi, że biurko może być używane przez dziecko aż do wieku dorosłego. 

Biurka regulowane elektrycznie są dedykowane osobom dorosłym, między innymi ze względu na to, że zwykle pracę siedzącą przerywa się okresem pracy stojącej. Manualna regulacja biurka byłaby tutaj problematyczna. Elektrycznie regulowane biurka to doskonałe rozwiązanie dla szybkiego podniesienia / opuszczenia biurka (nawet 38 mm/s). 

Jeśli nadal wahasz się przed podjęciem decyzji skontaktuj się z naszymi doradcami. Podpowiemy, jakie biurko wybrać, omówimy funkcje i podzielimy się doświadczeniami.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.