Must have w nowoczesnym biurze - Uchwyt do monitora

Uchwyt do monitora to lepsze zdrowie i wydajność w pracy. Sprawdź dlaczego. Zobacz więcej!

Jak wybrać uchwyt do monitora i poprawić komfort pracy przy biurku?

Dawno w niepamięć odeszły czasy, gdy monitory były wielkie, ciężkie, zabierające niemal całą powierzchnię stanowiska roboczego. Obecnie używane monitory biurkowe są dużo bardziej zgrabne i lekkie w formie, jednak ich obecność na biurku – choć przecież konieczna – również wiąże się z zajmowaniem sporej przestrzeni. Podstawki do monitorów, szczególnie tych największych, siłą rzeczy też nie są małe. A przecież wiele osób pracuje na kilku ekranach jednocześnie. I znowu zaczyna brakować miejsca…

Uchwyt na monitor czy większe biurko?

Chcąc zachować ergonomię pracy biurowej, właśnie przed taką alternatywą stają często pracodawcy. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń pracy wpływa przecież komfort zatrudnionych, realnie przekładając się na ich wydajność i skuteczność wykonywania zadań. Najbardziej widoczne jest to na stanowiskach wymagających dużych ekranów. Praca wielomonitorowa w niektórych zawodach również staje się standardem…

Mamy więc duże ekrany, okablowanie, podstawki, i wszystko to musi zmieścić się na blacie roboczym, zostawiając jeszcze konieczną przestrzeń do pracy. Powiedzmy sobie szczerze – często po prostu się nie mieści. Jednak rozwiązanie najprostsze, czyli wymiana biurka na większe, jest również najmniej opłacalne. Przestrzeń biurowa jest przecież ograniczona, jej wynajem i utrzymanie kosztuje, a analogiczny efekt można osiągnąć zupełnie inaczej.
Eliminując z monitora część zabierającą najwięcej miejsca – podstawkę dzięki skorzystaniu z uchwytu do monitora.

Jest to inwestycja zaskakująco tania, jak na efekt, jaki ze sobą niesie. I przekonują się do niej coraz częściej firmy, pracownicy zdalni, freelancerzy. W każdym z tych przypadków, a nie tylko w klasycznym biurze, zawsze przyda się więcej miejsca. Tym bardziej, że przecież nie jest to bynajmniej jedyna z zalet, jaką ma uchwyt na monitor.

Jakie zalety ma stojak na monitor?

Najbardziej widocznym plusem, widocznym dosłownie od razu, gdy tylko zamocujemy ramię do monitora, jest oczywiście zwiększenie przestrzeni roboczej. Więcej miejsca na dokumenty, klawiaturę, myszkę czy inne urządzenia peryferyjne. Idzie za tym też zmniejszona ilość kabli, których plątanina potrafi nieraz skutecznie oszpecić biurko. Osoby pracujące na kilku ekranach jednocześnie, na przykład zajmujące się obróbką czy analizą danych, zyskają jeszcze bardziej, stosując uchwyt na 2 monitory czy nawet uchwyt na cztery monitory, o podwyższonej nośności i wytrzymałości.

Uchwyt do 2 monitorów Durable

Uchwyt na 2 monitory Durable

Takie zalety są na pewno praktyczne i estetyczne. Nie sposób jednak pominąć wpływu, jaki ma uchwyt na monitor do biurka na zdrowie i komfort osoby, przy tymże biurku pracującej. Jego funkcja nie kończy się na zabraniu ekranu z blatu. Oferuje też dużą swobodę regulacji wysokości podniesienia ekranu, jego kąta nachylenia czy nawet możliwość obracania. Stosując uchwyt biurkowy do monitora, ekran może być idealnie dopasowany do potrzeb pracownika, jego wzrostu, stylu pracy. To zaś realnie przekłada się na postawę ciała podczas pracy, obciążenie kręgosłupa w części szyjnej, zmęczenie oczu. A za nimi idzie przecież satysfakcja z pracy, zdolność skupienia się, sprawność wykonywania zadań. Warto też dodać, że coraz więcej firm miejsca pracy wyposaża w elektryczne biurka, które umożliwiają pracę stojącą i znaczące odciążenie układu mięśniowo – szkieletowego. Ramię do monitora również wtedy jest dobrym rozwiązaniem, oferując organizację miejsca pracy i łatwość korzystania z elektrycznych biurek.

Z punktu widzenia pracodawcy uchwyt do monitora to wydajność.
Od strony pracownika patrząc – kondycja psychofizyczna i po prostu lepsze zdrowie.

Jedno i drugie jest ze sobą nierozłącznie powiązane. Uchwyt na monitor to kolejny element tworzący ergonomiczne stanowisko pracy.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.