Mata ochronna pod krzesło - czy warto?

Mata ochronna pod krzesło to świetna ochrona podłogi. Bardzo często nie zwracamy uwagi na czym stoi nasze krzesło. Siedząc na nim niejednokrotnie spędzamy długie godziny. Jest to postawa bardzo nierozważna, ponieważ jak się okazuje, dopasowana mata na podłogę potrafi odgrywać dużą rolę, zarówno w codziennym komforcie jak i utrzymaniu podłoża w należytym stanie. Dzieje się tak z kilku powodów. Powierzchnie płaskie, a zwłaszcza te, które mają częsty kontakt z nóżkami bądź rolkami naszych krzeseł narażone są na szczególne warunki, niesprzyjające ich żywotności. Ścieranie, wgniatanie, pękanie, a w przypadku bardziej miękkich wykładzin nawet dziurawienie, to tylko niektóre z nich. Tak traktowane podłoże szybciej się zużywa, a co za tym idzie traci walory estetyczne oraz użytkowe. Co więcej, źle dopasowana powierzchnia może utrudniać korzystanie z naszego krzesła. Zbyt śliska, zbyt chropowata, nierówna, nazbyt miękka to przymiotniki, nie sprzyjające poruszaniu się na krześle z rolkami, dosuwaniu bądź odsuwaniu się od biurka. Tracimy zbędny czas i siły na zajęciu optymalnej pozycji, codzienny rytuał doprowadza nas do irytacji.

Tak na pozór błaha sprawa może wpłynąć na nasz komfort, efektywność, oraz jakość naszej pracy. Wymiana drogich paneli podłogowych, kosztuje na pewno więcej, niż tak drobna inwestycja.

Po co tracić tak cenne w dzisiejszych czasach zasoby finansowe oraz czas na walkę z podwijającym się ciągle dywanem, bądź fugą w kafelkach, do której zawsze zjeżdża nasza rolka od krzesła?

Rozwiązanie takiej sytuacji jest bardzo proste - mata ochronna pod krzesło. Wybór tego produktu nie jest jednak nie jest tak, łatwy jakby to by się mogło wydawać. Mata pod krzesło, mata na podłogę, mata pod fotel na kółkach, podkładka pod krzesło, gdy wpiszesz powyższe frazy w wyszukiwarkę internetową otrzymasz wiele wyników, jak jednak wybrać ten odpowiedni model?

Zalety korzystania z ochronnej podkładki pod krzesło:

  • Ułatwia poruszanie się na krzesłach, fotelach na kółkach.
  • Zwiększa komfort siedzenia.
  • Wygładza podłoże.
  • Zabezpiecza dywany przed poplamieniem, porwaniem, dziurawieniem.
  • Zabezpiecza podłogi twarde przed zarysowaniem, pękaniem, wykruszeniem.
  • Posiada walory estetyczne.
  • Łatwa w czyszczeniu. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie maty ochronnej pod fotel?

Pierwsze co powinno nas zainteresować to materiał wykonania naszej maty pod krzesło. Najtrafniejszym wyborem będzie mata z poliwęglanu. Surowiec ten zapewnia każdej podkładce pod krzesło istną nieśmiertelność. Odporny na pęknięcia, wytrzymały, nie odkształca się, raz kupiona mata służy przez długie lata. Maty pod krzesło wykonane z innych materiałów, nie mają takiej jakości, jest to najtrafniejszy wybór. Wytrzymałe poliwęglanowe podkładki pod fotele i krzesła produkuje firma ROBELIT. Kolejną bardzo ważną cechą produktu jest faktura powierzchni naszej maty. Jej dobór jest ściśle związany z przeznaczeniem podkładki. Jeżeli chcemy położyć naszą matę na dywanie o wysokim włosiu, warto jest zainwestować w podkładkę z wypustkami na spodzie, dzięki którym mata nie będzie się przemieszczać, łatwo się ułoży oraz równo dociśnie podłoże. Jeżeli w naszym domu, biurze, bądź jakimkolwiek innym miejscu, w którym korzystamy z krzesła na podłodze leżą panele, gumoleum lub inny gładki materiał to polecane są bardziej maty bez wypustek. Wierzchnia strona podkładki pod krzesło w obu przypadkach powinna być delikatnie chropowata, co ułatwia poruszanie się fotelem na kółkach. Fotel nie ślizga się, a zarazem nie potrzeba zbyt wiele siły by go przesunąć. Warto spytać sprzedawcę, czy oferowana mata pod krzesło, mata pod fotel na kółkach nie wydziela niemiłych zapachów wydzielanych z tytułu materiału z którego została wykonana. Słabej jakości maty, potrafią niemile pachnieć gumą lub plastikiem a nawet uczulać alergików. Dodatkowym atutem będą zaokrąglone brzegi, które ułatwiają wjechanie na naszą podkładkę. 

Jak dobrać rozmiar podkładki pod fotel obrotowy?

Zanim zamówimy naszą podkładkę musimy zastanowić się jak dużej potrzebujemy. Tutaj mamy szeroki wybór, od mat naprawdę małych 50 na 70 cm, po rozmiary takie jak 205 na 150 cm, a czasami nawet większe. Najczęściej wybieranymi rozmiarami przez konsumentów są jednak maty w dwóch wymiarach: 90 na 120cm, oraz 120 na 120cm. Pasują one rozmiarowo do większości biurek, spotykanych w biurach, domu czy urzędach. Nasza podkładka musi być dla nas komfortowa, nie możemy być za mała, nie chcemy z niej co chwile zjeżdżać, za duża z kolei może przeszkadzać innym użytkownikom wspólnego pokoju lub gabinetu. Mata pod krzesło powinna być po prostu optymalna - rozmiarowo dopasowana do naszych potrzeb.

Mata pod krzesło a walory estetyczne?

Podkładki pod krzesło występują w wielu wzorach oraz kolorach. Podkładki dziecięce najczęściej ozdobione żywymi odcieniami, często z nadrukami wizerunków bajkowych bohaterów. Podkładki dla dorosłych natomiast, produkowane w przewadze bardziej stonowanych barw. Najpopularniejszym z dostępnych odcieni jest jednak kolor transparentny – który nie wpływa w znaczącym stopniu na wygląd podłoża, na którym się znajduje.
Za ile można kupić taką matę? Ceny mat wahają w granicach od 70 do 300 zł w zależności od marki producenta, rozmiarów maty oraz materiału, z którego została wykonana. Podkładki pod krzesła wykonane z poliwęglanu, zdecydowanie warte są swojej ceny. Marka ROBELIT gwarantuje dobrą jakość w przystępnej cenie, jest zdecydowanie godna polecenia. Kupując maty ochronne nierenomowanych producentów, nie zabezpieczasz się przed słabą jakości wykonania, oraz nie trwałością produktu. Zainwestuj raz w dobrą matę, zamiast marnować pieniądze na produkty innych marek.

Podsumowanie

Zakup maty ochronnej pod krzesło jest zdecydowanie dobrą inwestycja. Inwestycją w nasz komfort, oraz świetne zabezpieczenie naszych podłóg. Niewielkim kosztem możemy uzyskać duże korzyści. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku za jakością idzie cena. Kup podkładkę z poliwęglanu a nie będziesz żałował. Pamiętaj też o dopasowaniu rozmiaru. Wygląd w przypadku tego produktu, nie jest aż tak ważny, ale nie chcesz chyba żeby szpecił Ci podłogę. Wybieraj rozsądnie.