Który uchwyt do monitora- ranking ErgoPoint.com.pl!

Na ErgoPoint.com.pl znajdziesz kilkadziesiąt modeli uchwytów do monitora na 1 monitor, uchwytu na 2 monitory i wiele innych. Siedź zdrowo i pracuj efektywnie! Szeroka oferta 24h! Wejdź, zobacz i chroń swoje zdrowie!

Monitor na odpowiedniej wysokości to duże korzyści zdrowotne

Ramiona do monitora to ogromny komfort użytkowania sprzętu elektronicznego, a wszystko to za sprawą możliwości umieszczenia monitorów na odpowiedniej dla nas wysokości. Każdy monitor powinien być zamontowany tak, aby jego górna krawędź była na wysokości wzroku. W ten sposób mamy szanse na zachowanie prawidłowej postawy podczas pracy. Przekłada się to na ochronę kręgosłupa przed deformacjami i pojawieniem się zespołów bólowych, zesztywnieniem mięśni ramion i karku, dyskomfortem i przemęczeniem, w tym bólami migrenowymi. Niestety uchwyt do monitora na ścianę nie daje tak szerokich możliwości, dlatego poniżej zamieszczony zostanie ranking akcesoriów, które mają na celu wspomaganie ergonomicznych miejsc pracy, gry i nauki.

Uchwyt do monitora a ergonomia stanowiska pracy.

Starając się stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy, nie można pominąć zakupu uchwytu na monitor. To produkt, który daje możliwość utrzymania prawidłowej postawy siedzącej podczas pracy, ale również sprawia, że w połączeniu z innymi produktami mamy możliwość komfortowej pracy na stojąco, a to jak wiadomo, ma bardzo dobry wpływ na nasz kręgosłup i na odciążenie obręczy barkowej. Dodatkowo ramię do monitora daje możliwość komfortowej pracy dla wielu osób na tym samym stanowisku. Udostępniając miejsce innemu współpracownikowi, ma on możliwość szybkiej i łatwej regulacji wysokości monitora, tak aby mógł on wygodnie wykonać ważne zadanie bez obciążania przy tym kręgosłupa.

Ranking uchwytów do monitora

Uchwyt i ramię do monitora to coraz częstszy wybór osób, które poświęcają długie godziny na pracę przed komputerem. Zarówno uchwyt, jak i ramię pozwala na ustawienie monitora na odpowiedniej wysokości, a tym samym wspomaga utrzymanie odpowiedniej postawy. Praca siedząca to spore obciążenie dla całego kręgosłupa, nieprawidłowa postawa przyjmowana podczas siedzenia przed komputerem. Nieprawidłowa postawa podczas siedzenia jest powodem powstawania wielu zwyrodnień i ognisk bólowych, dlatego ogromnie ważna jest odpowiednia profilaktyka. Oczywiście, żaden uchwyt lub ramie nie zagwarantuje utrzymania prawidłowej postawy, bo aby ją osiągnąć, potrzebne jest odpowiednio stworzone miejsce pracy, wyposażone w fotel ergonomiczny, elektryczne biurko regulowane i wiele innych rozwiązań, które w maksymalny sposób odciąży nasz kręgosłup.

Rodzaje uchwytów do monitora

W ofercie mamy dostępnych kilka rodzajów uchwytów do monitora - na ścianę lub montowane bezpośrednio do biurka.

Uchwyt do monitora na ścianę czy do biurka?

Bardzo popularne były do niedawna uchwyty, które można było zamontować na ścianie. Obecnie odchodzi się od tego sposobu montażu monitora, gdyż nie sprawdza się on szczególnie wtedy, gdy ze stanowiska pracy korzysta więcej niż jedna osoba i każda z nich jest innego wzrostu. Uchwyt do monitora na ścianę umożliwia nakierowanie sprzętu w odpowiednią stronę, jednak nie da się monitora opuścić ani podnieść. W takich przypadkach najbardziej sprawdzają się uchwyty montowane do biurka, których ramie pozwala na ustawienie monitora na dowolnej wysokości i sprawiają, że sprzęt można wykorzystać bardziej mobilnie.

Biurka regulowane a rodzaje uchwytów do monitora

Coraz częściej wykorzystywane w biurach i nie tylko, jest uchwyt do monitora na ścianę, ale powoli wypierają go uchwyty mocowane do biurka. Tym bardziej, że coraz częściej do pracy wykorzystuje się rozwiązania typu biurko regulowane elektrycznie czy stanowisko sit to stand do pracy siedząco stojącej.

Uchwyt na 1 monitor, 2 lub więcej monitorów?

Kto raz spróbował pracy na 2 monitorach tego już nie przekonamy do stanowiska z jednym monitorem. Graficy, programiści, e-sportowcy pracują i bawią się często na 3 lub 4 monitorach. Dzięki temu mogą doceniać znacznie lepszą wydajność w pracy czy też zanurzenie się w świat wirtualny. Dlatego obecnie producenci tacy jak Durable, Fellowes, ErgoSafe posiadają w ofercie rozwiązania pozwalające obsłużyć nawet do 4 monitorów.

Ramię do monitora z siłownikiem gazowym czy mocowane na zaciski?

Siłownik gazowy pozwala na łatwą zmianę wysokości monitora. Trochę trudniejsze jest ustawienie wysokości w przypadku ramion do monitora montowanych na zaciskach. Dlatego jeśli pracujesz na stanowisku samodzielnie to polecamy ramienia mocowane na zaciski. Jeśli dzielisz się stanowiskiem pracy z kolegą lub koleżanką, czy też często odwiedzają Cię klienci, to wtedy warto pomyśleć o bardziej elastycznym uchwycie do monitora - właśnie z siłownikiem gazowym.

Ramię do monitora - najczęstsze wybory Klientów

Durable ramię do monitora to bardzo dobry uchwyt na 1 monitor

Umożliwia zorganizowanie ergonomicznego miejsca pracy. Ramię do monitora pozwala na regulację wysokości, kąta nachylenia oraz obracanie monitora nawet o 360 stopni. Produkt ten nie należy do najtańszych, jednak w parze z ceną idzie wysoka jakość. Ramię do monitora zostało wykonane aluminium i bardzo wytrzymałych tworzyw. Większość materiałów wykorzystywanych do produkcji pochodziła z recyklingu. Sporym atutem tego uchwytu jest prosty montaż polegający na zaciśnięciu uchwytu na blacie stołu lub biurka. Uchwyt do monitora umożliwia pracę zarówno w poziomie, jak i w pionie, a także dowolne obracanie monitora. To spore udogodnienie szczególnie podczas prowadzenia zdalnych konferencji lub szkoleń.

Durable Uchwyt z ramieniem do jednego monitora z zaciskiem  biurkowym
Zdjęcie: Durable Uchwyt z ramieniem do jednego monitora z zaciskiem biurkowym

Fellowes uchwyt do monitora Eppa z regulowanym ramieniem

Daje możliwość współdzielenia ekranu. Uchwyt jest tańszą alternatywą dla proponowanego ramienia firmy Durable. Można go w bardzo łatwy sposób załadować na blacie przy pomocy uchwytu przelotki i zacisku. Umożliwia obrót ekranu o 360 stopni. Podobnie jak jego poprzednik jest przeznaczony do montażu jednego monitora.

Fellowes Ramię na 1 monitor Eppa Czarne
Zdjęcie: Fellowes Ramię na 1 monitor Eppa Czarne

Uchwyt na dwa monitory Fellowes Platinium Series

To ukłon w kierunku konsumentów, którzy chcą zamontować dwa monitory obok siebie. Uchwyt na dwa monitory umożliwia podłączenie różnych urządzeń, możliwe jest to za sprawą złącza USB 3.0. Ramię montowane jest za pomocą zacisku lub oczka na biurku. Uchwyt na dwa monitory jest bardzo praktyczny, podczas pracy. Jeden monitor możemy wykorzystać jako ekran informacyjny, a drugi można wykorzystać do prowadzenia konferencji czy tworzenia prezentacji związanych z wykonywaną pracą.

Fellowes Ramię na 2 monitory Platinum Series (2)
Zdjęcie: Fellowes Ramię na 2 monitory Platinum Series

Uchwyty na dwa i trzy monitory

Dla bardzo wymagających odbiorców, którym nie wystarcza uchwyt na dwa monitory, Fellowes przygotował uchwyt na 3 monitory, który w maksymalnym stopniu zaspokoi zapotrzebowanie sporych wymagań. Uchwyt na 3 monitory posiada sprężynę gazową, która pozwala na łatwą manipulację ramionami. System okablowania sprawia, że wszystkie przewody są ukryte i uporządkowane, przez co unikamy tworzenia się bałaganu. Uchwyt na 3 monitory daje możliwość obrotu ekranu o 360 stopni.

Każda z powyższych propozycji jest na swój sposób niezwykle unikalna i gwarantuje wiele możliwości. Warto przed zakupem dokładnie rozważyć każdą z nich, aby móc się cieszyć w maksymalnym stopniu oferowanymi możliwościami.

Który uchwyt wybrać?

W zależności od posiadanych funduszy i oczekiwań można rozważyć wybór, któregoś z powyższych uchwytów. Każdy z nich gwarantuje unikalne funkcje i poprawi jakość pracy, nauki, a nawet gry. Do zwykłych czynności biurowych i do nauki, wystarczy uchwyt na pojedynczy monitor, natomiast osoby związane z branżą zajmującą się produkcją filmów czy obróbką zdjęć powinny rozważyć uchwyt na dwa lub trzy monitory, które pozwolą na lepszą organizację pracy.

Przed wyborem konkretnego modelu powinniśmy również wziąć pod uwagę materiały, z których jest wykonany, a także wygląd. Jest to ogromnie ważne, jeśli zależy nam na możliwie najlepszym wkomponowaniu ramienia na monitor w wystrój pomieszczenia. Spójne wnętrze jest szczególnie ważne, gdy w grę wchodzą ważne zadania, nad którymi musimy się skupić. Żaden element wystroju biura ani pokoju ucznia, nie powinien odwracać uwagi od wykonywanych czynności. W efekcie, jeśli nasze sprzęty komputerowe i inne akcesoria są utrzymane w ciemnych kolorach, uchwyt do monitora nie powinien być biały. Ta sama zasada działa również w odwrotną stronę, gdy elektronika jest w białych lub srebrnych kolorach, wtedy czarne ramię do monitora, będzie się zwracać na siebie uwagę.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.