Która podstawka pod laptop - ranking ErgoPoint.com.pl

Na ErgoPoint.com.pl znajdziesz kilkadziesiąt modeli podstawek pod laptop, w tym mobilnych lub z uchwytem do dokumentów. Dostępność 24h! Wejdź, zobacz i chroń swoje zdrowie!

Podstawka pod laptop - must have każdego mobilnego pracownika czy ucznia

Troszcząc się o własne zdrowie, nie można pominąć ważnego aspektu, jakim jest praca na laptopie i niekorzystny wpływ, jaki ma ona na nasz wzrok, kręgosłup, mięśnie ramion i karku, a także nagrzewanie tkanek miękkich przy pracy z laptopem na kolanach.

Laptop, choć bardzo wygodny i często stosowany jako doraźny sposób pracy stał się dla wielu głównym narzędziem pracy. Mobilność tego sprzętu sprzyja powstawaniu różnych napięć mięśni, a nawet powstawaniu wad postawy. Wszystko to za sprawą nieprawidłowego użytkowania laptopów, które podczas długotrwałej pracy powinny być odpowiednio ustawione i wyposażone w dodatkowe akcesoria ergonomiczne, które sprawią, że praca wykonywana przy pomocy tych urządzeń będzie dla nas w pełni bezpieczna.

Podstawka pod laptopa dlaczego jest niezbędna?

Nie jest tajemnicą, że w pełni ergonomiczne miejsce pracy powinno być tak dostosowane, aby podczas siedzenia ekran był na wysokości wzroku, w odpowiedniej odległości od naszych oczu. W ustawieniu laptopa na odpowiedniej wysokości, może pomóc specjalna podstawka. Użycie odpowiedniej podstawki sprawi, że z łatwością utrzymamy postawę wyprostowaną, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i jakość pracy. Ważnym aspektem podczas użytkowania podstawki będzie brak możliwości korzystania z wbudowanej w laptop klawiatury. Aby stworzyć w pełni wygodne miejsce pracy, konieczny będzie zakup klawiatury, którą będziemy mogli położyć bezpośrednio na biurku. Jednak nie tylko praca przy biurku może być kłopotliwa, korzystanie z urządzenia mobilnego w łóżku, czy na kanapie, również może okazać się kłopotliwe.

Kolana to nie miejsce na laptopa!

Laptop jako przenośne urządzenie zachęca do pracy w każdych warunkach. Nie zawsze, możemy skorzystać ze stołu, na którym moglibyśmy położyć nasz sprzęt. Czasem też nie chcemy tego robić, przeglądając strony internetowe i jednocześnie siedząc wygodnie na kanapie. W takich sytuacjach laptop ląduje na naszych kolanach i wymusza napięcie mięśni karku, które przez długi czas muszą utrzymywać nienaturalnie pochyloną głowę. Ta nieprawidłowa postawa może prowadzić do zwyrodnień, a także do pojawienia się bólów migrenowych.

Dodatkowo może mieć wpływ na nagrzewanie tkanek miękkich ciała, co może prowadzić do różnych dolegliwości bólowych. Aby zapobiec tym przykrym dolegliwościom i maksymalnie zadbać o zachowanie prawidłowej postawy nawet wtedy, gdy nie możemy postawić laptopa na stole lub biurku, konieczny będzie zakup podstawki pod laptopa.

Tak nigdy nie trzymaj laptopa
Zdjęcie: Laptop na kolanach to wiele ryzyk zdrowotnych

Zestawienie najlepszych podstawek pod laptopy

Wiedząc, jak ważna jest wygoda podczas pracy, warto rozważyć zakup dobrej podstawki pod laptopa, która sprawi, że praca na tym urządzeniu będzie przyjemnością w każdych warunkach.

To dzięki takim produktom, jakimi są podstawki, mamy pewność, że nasz kręgosłup będzie odciążony, a nasz wzrok nie będzie narażony na niepotrzebne nadwyrężenie.

Oczywiście nie można pomijać takich kwestii jak rozluźniające ćwiczenia, które powinny co jakiś czas przerywać naszą pracę, lub po prostu zmianę pozycji siedzącej na stojącą. Dbałość o zdrowe plecy i stosowanie zarówno przerw w pracy, jak i odpowiednich produktów, które tę pracę ułatwią, pozwoli nam zadbać o nasze zdrowie.

Podstawka pod laptopa ErgoSafe FlatEs

Podstawka pod laptopa FlatEs to ergonomiczna podstawka pod laptopa, która pozwala na podniesienie ekranu na linię wzroku. Posiada 3 stopnie regulacji nachylenia (15°, 25°, 35°), a także składa się na płasko. Trzy pozycje, które możemy dzięki niej uzyskać, pozwalają na złagodzenie napięcia w obręczy barkowej i szyi.

Podstawka pod laptopa jest gotowa do użytku zaraz po rozpakowaniu, sporym atutem mogą okazać się antypoślizgowe nóżki, które pozwolą na stabilność na każdej powierzchni. Dużym plusem produktów od ErgoSafe jest to, że posiadają w pełni ekologiczne opakowania, które nadają się do recyklingu. Wystarczy odkleić naklejkę przed złożeniem i wyrzuceniem pudełka. Dodatkowo podstawka jest składana, dzięki czemu możesz ją zabrać gdziekolwiek się wybierasz.

Ergosafe Podstawka pod laptopa FlatEs
Zdjęcie: Ergosafe Podstawka pod laptopa FlatEs

Podstawka pod laptopa na kolana Fellowes Profesjonalna

Podstawę od Fellowes charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, która łączy ze sobą wytrzymałość i elegancję. Podstawka pod laptopa na kolana posiada 10 kątów nachylenia, które umożliwią ustawienie laptopa na odpowiedniej wysokości. Sporym atutem jest również zintegrowana wtyczka z 4 portami USB 2.0. Dużym udogodnieniem są również klipsy, które pozwalają na umieszczenie w nich dokumentów. Podstawka pod laptopa zatem znacznie ułatwia przenoszenie notatek do pliku cyfrowego. Podstawa Fellowes Professional to nie tylko gwarancja wygodnej pracy w biurze, ale również w innych warunkach. Można jej używać w łóżku lub siedząc w ulubionym fotelu. Ten model posiada również szeroki zakres regulacji wysokości, dzięki czemu będzie odpowiedni również dla osób wysokich.

Fellowes Podstawka pod laptop Profesjonalna z USB
Zdjęcie: Fellowes Podstawka pod laptop Profesjonalna z USB

Podstawka pod laptopa Fellowes Hana

Podstawka pod laptopa Hana to jedna z najbardziej designerskich podstawek pod laptopy. Metalowa konstrukcja i drewniane wykończenia sprawiają, że podstawka jest niezwykle elegancka i doskonale sprawdzi się w gustownie urządzonych biurach. Podstawka posiada regulację kąta nachylenia do 45 stopni. Umożliwia również współdzielenie ekranu i posiada uporządkowany system okablowania.

Możliwość regulacji tej podstawki jest również imponująca, dzięki czemu będzie odpowiednia zarówno dla osób niskich jak i wysokich.

Fellowes Podstawka pod laptop Hana Czarna
Zdjęcie: Fellowes Podstawka pod laptop Hana Czarna

Podstawka pod laptopa Fellowes I-Spire

To elegancka podstawka, która będzie pasować do jasnych wnętrz ze względu na dostępną kolorystykę. Jej zaletą jest nie tylko wygląd, ale również możliwości, które oferuje. Produkt ten pozwoli nam na podniesienie laptopa do wysokości oczu, dzięki czemu złagodzimy napięcie mięśni ramion i szyi.

Dodatkowo sama podkładka wykonana jest tak, aby umożliwić wentylację laptopa, co ma zapobiec jego przegrzaniu.

Fellowes Podstawka pod laptop I-Spire biała
Zdjęcie: Fellowes Podstawka pod laptop I-Spire biała

Szeroki wybór podstawek

Każdy z tych modeli jest unikalny i odpowiada na oczekiwania innej grupy docelowej. W ten sposób zarówno osoby, które wykorzystują laptop jako urządzenie mobilne nie tylko w pracy, ale również w domu jak i w podróży będą mogły znaleźć odpowiedni produkt dla siebie. A osoby, które pracują głównie stacjonarnie, dopasują szerokie możliwości podstawek do własnych oczekiwań, bo dostępne są nie tylko najprostsze modele, ale również takie, które pozwolą na ukrycie okablowania, czy podłączenie nośników USB.

Która podstawa pod laptop będzie odpowiednia do naszego biura lub domu?

Wybór odpowiedniej podstawki może przysporzyć wielu kłopotów. Teoretycznie wybór wydaje się prosty. Jednak bardzo często w grę wchodzi system udogodnień, który nie tylko wpływa na nasze zdrowie i jakość pracy, ale również oferuje kilka ciekawych rozwiązań, które tę pracę ułatwią. W takim wypadku warto rozważyć zakup podstawy, zapewniającej większe możliwości.

Rozważając zakup podstawki pod laptopa, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • miejsce, w którym laptop będzie użytkowany ( biuro, łóżko lub fotel),
  • kąt nachylenia, jaki będzie dla nas odpowiedni,
  • wysokość, do jakiej podstawka jest w stanie się podnieść - to szczególnie ważne dla osób wysokich,
  • dodatkowe możliwości takie jak wejścia USB lub uporządkowane okablowanie,
  • materiały, z których podstawa jest wykonana,
  • wygląd, który stworzy spójną całość z wystrojem wnętrza.

Dopiero odpowiadając sobie na powyższe pytania, można dokonać wyboru i zdecydować czy będzie dla nas lepsza podstawka pod laptopa na kolana, czy może podstawa, która na stałe stanie w naszym biurze i będzie stanowić również jego element dekoracyjny. Choć teoretycznie wygląd nie powinien mieć większego znaczenia, to jednak obecnie większość osób preferuje czyste i spójne wnętrza, które pozwalają na skupienie w czasie pracy i poczucie, że każdy element wystroju tworzy estetyczną całość.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.