Jaki fotel ergonomiczny wybrać?

Na ergopoint.com.pl dowiesz się jak wybrać najlepszy fotel ergonomiczny i krzesło ergonomiczne dla Ciebie i dla dziecka dopasowane do sylwetki, wagi i preferencji od renomowanych marek! Doradzimy wybór! Sprawdź nas i kup!

Wielogodzinna praca przed komputerem wymaga wyjątkowych starań by urządzić stanowisko pracy zgodnie z zaleceniami ergonomii pracy. Dzięki temu zredukujesz ryzyko pojawienia się wielu schorzeń nękających pracowników biurowych, lub tych, którzy większość czasu spędzają na siedząco. Komfortowa i wydajna praca lub nauka jest możliwa jedynie wtedy, kiedy siedzimy komfortowo i nie odczuwamy długotrwałego siedzenia przy biurku.

Najprostszym działaniem jakie można podjąć by ochronić swój organizm przed skutkami długotrwałego siedzenia jest aktywność fizyczna po godzinach pracy, a w pracy - zakup fotela ergonomicznego.

Fotel ergonomiczny, czyli jaki?

Popularność foteli ergonomicznych wzrasta od wielu lat, co Związane z jest coraz większą uciążliwością wpływu długotrwałego siedzenia na zdrowie pracowników czy też przedsiębiorców. wzrasta świadomość dotycząca aspektów zdrowotnych długotrwałego siedzenia oraz mogących się pojawić krótkim i długim okresie czasu schorzeń zawodowych między innymi w obszarze układu mięśniowo-szkieletowego układu krążenia czy układu oddechowego.

Ergonomia to nauka o pracy, czyli dyscyplina naukowa zajmująca się przystosowaniem narzędzi, maszyn, środowiska oraz warunków pracy do anatomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka. Zatem rolą ergonomii jest takie dostosowanie środowiska pracy aby praca była jak najbardziej wydajna, a z drugiej strony wywierała jak najmniejszy wpływ na zdrowie osób ją wykonujących. Taka też jest rola fotela ekonomicznego.

Fotel ergonomiczny to specjalnie dostosowany fotel biurowy posiadający odpowiednie wyprofilowanie siedziska, oparcia i pełne możliwości regulacyjne tak, by była możliwości dostosowania do sylwetki, wagi i gabarytów oraz wzrostu użytkownika.

Regulacje w fotelach ergonomicznych

Fotele ergonomiczne do komputera powinny być tak skonstruowane by posiadać co najmniej:

  • regulację wysokości siedziska,
  • regulację wysuwu siedziska,
  • regulację wysokości oparcia oraz jego odchylenia,
  • regulację wysokości i odchylenia podłokietników,
  • wyprofilowanie siedziska i oparcia, w tym możliwość autonomicznego dostosowania podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
  • możliwość obrotu wokół własnej osi,
  • zagłówek który odciąża odcinek szyjny kręgosłupa podczas rozłożenia fotela do pozycji spoczynkowej.

Potrzebujesz innych specjalnych funkcji (regulacja sprężystości siedziska, antishock, regulacja głębokości podparcia lędźwiowego, specjalne tkaniny używane dla celów stosowania foteli w przychodniach i szpitalach i wiele innych)?

Przede wszystkim przed wyborem fotela ergonomicznego porozmawiaj z naszymi doradcami. Spotkaliśmy się prawdopodobnie ze wszystkimi przypadkami potrzeb i preferencji Klientów jakie można sobie wyobrazić i możemy doradzić, który fotel biurowy będzie w danym przypadku najlepszy.

Fotel ergonomiczny - podstawowe cechy

Dobrze wyprofilowane krzesło do komputera, to podstawa podczas tworzenia ergonomicznego stanowiska w biurze i w pokoju do nauki. Odpowiednie wsparcie kręgosłupa i wygodne siedzisko, mają ogromny wpływ na prawidłową postawę, a ona z kolei na kondycję kręgosłupa i pracę wielu układów, jak układ krążenia, oddechowy, nerwowy, trawienny. Nie od dziś wiadomo, że złe ułożenie ciała podczas siedzenia, prowadzi do napięć mięśni, a nawet do deformacji kręgosłupa. Skutki nieprawidłowej postawy mogą być opłakane i stawać się przyczyną wielu bolesnych schorzeń, które mogą utrudnić normalne funkcjonowanie. Aby temu zapobiec, konieczny jest zakup odpowiednio dopasowanego krzesła, które będzie delikatnie rehabilitowało nasz kręgosłup i zapobiegnie powstawaniu nowych schorzeń. Profilaktyka jest szczególnie ważna, jeśli mówimy o dzieciach, które są w trakcie wzrostu. Utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia jest w okresie wzrostu szczególnie ważne i zapobiega powstawaniu zwyrodnień kręgosłupa, które mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości już w okresie dorosłości.

Ranking krzeseł ergonomicznych idealnych dla  dorosłych

Planując miejsce pracy i nauki, należy pamiętać, że nie każde krzesło może być używane zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców. Podczas doboru odpowiedniego krzesła, ogromne znaczenie ma wzrost użytkownika, waga i budowa ciała. Biorąc pod uwagę te czynniki, łatwo można dojść do wniosku, że dzieci i dorośli będą potrzebować różnych produktów. Jednak nie zawsze tak jest. Poniżej znajduje się kilka ciekawych modeli foteli ergonomicznych i niektóre z nich mogą być używane zarówno przez dzieci, młodzież jak i dorosłych. To spora oszczędność pieniędzy, bo wystarczy jeden dobrze wyposażony produkt, aby odpowiedział na oczekiwania każdej grupy wiekowej.

Krzesło ergonomiczne Classic Kulik System

Fotel Classic to ciekawa propozycja od firmy kulik System, która posiada wyprofilowane oparcie i siedzisko wyposażone w system podtrzymywania odcinka lędźwiowego, szyjnego i piersiowego odcinka kręgosłupa. Siedzisko posiada system wentylacji narządów miednicy i system odciążenia kręgosłupa. Te wszystkie funkcje sprawiają, że krzesło idealnie sprawdzi się dla osób cierpiących na schorzenia i bóle kręgosłupa i choroby narządów miednicy. Krzesło posiada regulację wysokości oparcia i siedziska. Zmniejsza napięcie mięśni szyi i może być wybawieniem dla osób cierpiących na nawracające bóle migrenowe. Krzesło ortopedyczne przeznaczone jest dla osób o wzroście 150-170 cm i doskonale sprawdzi się jako krzesło dla nastolatków, jak i dorosłych.

Fotel ergonomiczny Classic Kulik System
Zdjęcie: Fotel ergonomiczny Classic Kulik System

 

Krzesło ortopedyczne Ergonic Unique

Kolejną ciekawą propozycją jest krzesło ergonomiczne Ergonic, które posiada mechanizm “ Synchron”, umożliwiający zatrzymanie oparcia w jednej z dostępnych pozycji. Ogromnym atutem są regulowane podłokietniki, które mają ogromny wpływ na komfort siedzenia. Zarówno siedzisko, jak i zagłówek posiadają regulację wysokości. Krzesło może być używane zarówno przez starsze dzieci i dorosłych. Chociaż, ze względu na brak regulacji wysuwu siedziska dedykowane jest raczej starszej młodzieży. Krzesło ma wpływ na zmniejszenie zmęczenia i bólów kręgosłupa.

UNIQUE Fotel ERGONIC Czarny
Zdjęcie: UNIQUE Fotel biurowy ERGONIC Czarny

 

Krzesło ergonomiczne Elegance Kulik System

Elegance od Kulik System to krzesło biurowe, które ma bardzo wygodne siedzisko i oparcie. Wykonane jest z atestowanej tkaniny wysokiego gatunku. Krzesło do ortopedyczne posiada regulację wysokości siedziska i oparcia. Dodatkowo regulowany jest wysuw siedziska, wysokość podłokietników, czy zagłówka, co sprawia, że może być dopasowane do użytkowników o różnym wzroście i gabarytach. Samo oparcie ma wyprofilowaną część lędźwiowa i piersiową. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych systemów krzesło biurowe ma wpływ na łagodzenie bólów kręgosłupa i zmniejsza napięcie. Pełny zakres regulacji sprawia, że krzesło może być indywidualnie dostosowane do potrzeb klientów. Podsumowując - to fotel z atestem medycznym, mnóstwo regulacji, wynik pracy z pacjentami właściciela patentu na fotele.

Fotel ortopedyczny Elegance Kulik System
Zdjęcie: Fotel ortopedyczny Elegance Kulik System

Fotel ergonomiczny Webby Mayer 

Marka z niemieckim rodowodem, renomowana europejska firma. Fotel Webby jest bogaty w regulacje i możliwe do wyboru opcje, a także ciekawostkę, czyli regulowaną sprężystość oparcia przy odchylaniu się.

Fotel biurowy Unique Wau 

Pełnia regulacji, certyfikat TUV, i ciekawostka w postaci regulacji głębokości wsparcia odcinka lędźwiowego. Obciążenie aż do 130 kg.

UNIQUE Fotel WAU 2 Czarny Tkanina
Zdjęcie: UNIQUE Fotel WAU 2 Czarny Tkanina

Fotel Mate Bejot

Nowoczesny design, mnogość regulacji, wiele opcji dodatkowych, wieloletnia gwarancja i świetny poziom ergonomii to wyróżniki foteli ergonomicznych z linii Mate marki Bejot. 

Bejot Fotel ergonomiczny Fotel biurowy z zagłówkiem Mate
Zdjęcie: Bejot Fotel ergonomiczny Fotel biurowy z zagłówkiem Mate

 

Fotel Veris Profim 

Wysokiej jakości produkt z 5 letnią gwarancją i wieloma regulacjami. Możliwość wyboru mnóstwa funkcji dodatkowych, tapicerek, które personalizują fotel.

Fotel ergonomiczny z zagłówkiem Veris Net
Zdjęcie: Profim Fotel ergonomiczny Fotel biurowy obrotowy z zagłówkiem Veris Net

Ranking krzeseł ergonomicznych idealnych dla  dzieci

Fotele dla dzieci są podobnie dostosowywane do wzrostu i sylwetki dziecka jak fotele dla dorosłych. Posiadają jednocześnie kilka dodatkowych funkcji zapewniających zwiększone bezpieczeństwo użytkowania. 

Krzesło do komputera Actikid A3 Mayer

To jedno z unikalnych krzeseł przystosowanych już dla dzieci od 4 roku życia. Actikid A3 od Mayer, posiada unikalny system, który sprawia, że krzesełko rośnie razem z dzieckiem. Krzesło biurowe dla dzieci posiada uchwyt, dzięki któremu można je z łatwością przestawić. Ponadto ma funkcję regulacji oparcia, głębokości siedziska i jego wysokości. Pozwala to dostosować produkt, do najmłodszych dzieci. Sporym atutem jest możliwość wyboru kółek lub stopek i supportu, który spełnia rolę podnóżka. Każdą z tych opcji można dobrać samodzielnie. Ze względu na doskonałe możliwości regulacji i dostosowania do wzrostu i gabarytów dziecka lub dorosłego Actikid A3 Mayer będzie odpowiedni dla tych dwóch grup użytkowników. Potwierdza to również dopuszczalna masa użytkownika - to aż 110 kg!

Fotel dla dzieci Actikid A3 Mayer
Zdjęcie: Fotel dla dzieci Actikid A3 Mayer

Krzesło biurowe dla dzieci Mychamp Mayer

Krzesło do komputera dla dzieci i dorosłych to wspaniały wybór, jeśli wiemy, że z jednego stanowiska korzystają małe dzieci i ich starsze rodzeństwo, a czasem nawet rodzice. Krzesło biurowe dla dzieci ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy za sprawą dużej skali regulacji wysokości oparcia. Regulacja wysokości i głębokości siedziska to dodatkowy atut, który pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Raz kupione krzesło może służyć całej rodzinie przez długie lata. Do tego podnóżek, pozwoli mniejszym dzieciom na podparcie stóp i odpoczynek. Design krzesła sprawia, że jest ono raczej dedykowane dzieciom i młodzieży. Z kolei jego właściwości ergonomiczne będą odpowiadały potrzebom również osób dorosłych.

Krzesło do biurka dla dziecka Mychamp Mayer
Zdjęcie: Krzesło do biurka dla dziecka Mychamp Mayer

Krzesło biurowe ergonomiczne Freaky Sport Mayer

Freaky Sport od Mayer to krzesło biurowe dla dzieci od 4 roku życia. Posiada regulację wysokości oparcia, a także wysokości i głębokości siedziska. Do ustawiania wysokości używana jest boczna dźwignia. Zarówno siedzisko, jak i oparcie są odpowiednio wyprofilowane, co umożliwia lepsze podparcie dla pleców. Wykorzystanie trwałych i bezpiecznych dla dzieci materiałów to ogromny atut wszystkich produktów od Mayer. Krzesło biurowe ergonomiczne to wspaniały wybór na długie lata z uwagi na możliwy wybór trzech wariantów. Pierwszy z nich to krzesło dla dzieci od lat 4 do lat 15. Drugi wariant to krzesło przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 7 rok życia. Będą mogły one korzystać z fotela aż do ukończenia pełnoletności. Ostatni wariant to wzbogacenie wariantu drugiego o dodatkową podpórkę na nogi.

Fotel dla dzieci Freaky Sport Mayer
Zdjęcie: Fotel dla dzieci Freaky Sport Mayer

Wybór odpowiedniego krzesła ortopedycznego to niełatwe zadanie z uwagi na różne zapotrzebowania i dostępne możliwości. Nie jest to jednak niemożliwe, wystarczy zapoznać się z powyższymi modelami i ich możliwościami.

Które krzesło ergonomiczne wybrać? Krzesło biurowe ergonomiczne ranking! Modele dla dorosłych i dzieci 

Wybór odpowiedniego krzesła może spędzić sen z powiek tym bardziej, jeśli zależy nam na najlepszym wyborze. Idealnym rozwiązaniem jest zakup osobnych krzeseł dla dorosłych i specjalnie zaprojektowanych krzeseł ergonomicznych dla dzieci, jednak nie zawsze jest taka możliwość. Podczas zakupu odpowiedniego krzesła dla dziecka należy zwrócić uwagę na to, aby zakres regulacji wysokości zapewnia dziecku możliwość postawienia stóp na podłodze lub podnóżku, a także czy krzesło posiada regulację wysuwu siedziska. Zdecydowanie dla mniejszych dzieci najlepszym wyborem będą propozycje firmy Mayer, natomiast dla starszych dzieci i młodzieży można dobrać coś ze wspaniałej oferty firm Kulik System, Unique, Profim czy Bejot.

Kierując się wyborem fotela do nauki, ważna jest również cena. Specjalna linia foteli marki Mayer, która rośnie razem z dzieckiem, nie należy do najtańszych, ale zdecydowanie każdy z modeli jest wart swojej ceny (5 lat gwarancji i doskonała jakość gwarantują, że są to fotele na wiele lat). Jeśli planujemy na zakup fotela, przeznaczyć niższą kwotę, to najlepsze będą w tej kwestii fotele Unique i Kulik System, które nie są dedykowane bezpośrednio dzieciom, jednak spełnią swoją funkcję i zapewnią im odpowiednie wsparcie kręgosłupa.