Jaki fotel ergonomiczny wybrać?

Na egopoint.com.pl dowiesz się jak wybrać najlepszy fotel ergonomiczny i krzesło ergonomiczne dostosowane dokładnie do Twojej sylwetki, wagi i preferencji od renomowanych marek! Doradzimy wybór! Sprawdź nas i kup!

Wielogodzinna praca przed komputerem wymaga wyjątkowych starań by urządzić stanowisko pracy zgodnie z zaleceniami ergonomii pracy. Dzięki temu zredukujesz ryzyko pojawienia się wielu schorzeń nękających pracowników biurowych, lub tych, którzy większość czasu spędzają na siedząco. Komfortowa i wydajna praca lub nauka jest możliwa jedynie wtedy, kiedy siedzimy komfortowo i nie odczuwamy długotrwałego siedzenia przy biurku.

Najprostszym działaniem jakie można podjąć by ochronić swój organizm przed skutkami długotrwałego siedzenia jest aktywność fizyczna po godzinach pracy, a w pracy - zakup fotela ergonomicznego.

Fotel ergonomiczny, czyli jaki?

Popularność foteli ergonomicznych wzrasta od wielu lat, co Związane z jest coraz większą uciążliwością wpływu długotrwałego siedzenia na zdrowie pracowników czy też przedsiębiorców. wzrasta świadomość dotycząca aspektów zdrowotnych długotrwałego siedzenia oraz mogących się pojawić krótkim i długim okresie czasu schorzeń zawodowych między innymi w obszarze układu mięśniowo-szkieletowego układu krążenia czy układu oddechowego.

Ergonomia to nauka o pracy, czyli dyscyplina naukowa zajmująca się przystosowaniem narzędzi, maszyn, środowiska oraz warunków pracy do anatomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka. Zatem rolą ergonomii jest takie dostosowanie środowiska pracy aby praca była jak najbardziej wydajna, a z drugiej strony wywierała jak najmniejszy wpływ na zdrowie osób ją wykonujących. Taka też jest rola fotela ekonomicznego.

Fotel ergonomiczny to specjalnie dostosowany fotel biurowy posiadający odpowiednie wyprofilowanie siedziska, oparcia i pełne możliwości regulacyjne tak, by była możliwości dostosowania do sylwetki, wagi i gabarytów oraz wzrostu użytkownika.

Regulacje w fotelach ergonomicznych

Fotele ergonomiczne do komputera powinny być tak skonstruowane by posiadać co najmniej:

  • regulację wysokości siedziska,
  • regulację wysuwu siedziska,
  • regulację wysokości oparcia oraz jego odchylenia,
  • regulację wysokości i odchylenia podłokietników,
  • wyprofilowanie siedziska i oparcia, w tym możliwość autonomicznego dostosowania podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
  • możliwość obrotu wokół własnej osi,
  • zagłówek który odciąża odcinek szyjny kręgosłupa podczas rozłożenia fotela do pozycji spoczynkowej.

Potrzebujesz innych specjalnych funkcji (regulacja sprężystości siedziska, antishock, regulacja głębokości podparcia lędźwiowego, specjalne tkaniny używane dla celów stosowania foteli w przychodniach i szpitalach i wiele innych)?

Przede wszystkim przed wyborem fotela ergonomicznego porozmawiaj z naszymi doradcami. Spotkaliśmy się prawdopodobnie ze wszystkimi przypadkami potrzeb i preferencji Klientów jakie można sobie wyobrazić i możemy doradzić, który fotel biurowy będzie w danym przypadku najlepszy.

Nasze hity sprzedaży - fotele ergonomiczne

Fotel ergonomiczny Elegance Kulik System - fotel z atestem medycznym, mnóstwo regulacji, wynik pracy z pacjentami właściciela patentu na fotele.

Fotel ergonomiczny Webby Mayer - marka z niemieckim rodowodem, renomowana europejska firma. Fotel Webby jest bogaty w regulacje i możliwe do wyboru opcje, a także ciekawostkę, czyli regulowaną sprężystość oparcia przy odchylaniu się.

Fotel biurowy Unique Wau - pełnia regulacji, certyfikat TUV, i ciekawostka w postaci regulacji głębokości wsparcia odcinka lędźwiowego. Obciążenie aż do 130 kg.

Fotel Mate Bejot - nowoczesny design, mnogość regulacji, wiele opcji dodatkowych, wieloletnia gwarancja

Fotel Veris Profim - wysokiej jakości produkt z 5 letnią gwarancją i wieloma regulacjami. Możliwość wyboru mnóstwa funkcji dodatkowych, tapicerek, które personalizują fotel.