Jaką poduszkę ortopedyczną lub rehabilitacyjną wybrać?

Jak powszechnie wiadomo, zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie należy lekceważyć bólu karku, szyi bądź kręgosłupa. Jeśli zaczynasz odczuwać, jedne z powyższych dolegliwości, to znak, że warto się zastanowić nad źródłem i przyczyną tego bólu. Czy może to być brak ergonomii pracy na stanowisku pracy, czy też noc spędzona na niewygodnym łóżku i bez właściwego podparcia głowy?

Jeśli ocenisz, że to może być brak ergonomii pracy to zobacz nasz artykuł, jak zorganizować ergonomiczne swoje stanowisko pracy. Jeśli stwierdzisz, że to ta druga przyczyna to przyszła pora na wybór dobrej poduszki ortopedycznej.

Dzisiejsze czasy wymagają bowiem często pracy w trybie siedzącym, a do tego przy komputerze. Psuje się zatem nie tylko wzrok, ale i pojawiają się pierwsze problemy ze stawami. Oczywiście, najlepiej zacząć uprawiać sport, jednak od czegoś trzeba przecież zacząć, także postawmy na poduszkę rehabilitacyjną, która ułatwi zasypanie i sprawi, że rano wstaniemy wypoczęci, a nie obolali. Co najważniejsze, wyeliminuje również problemy z drętwieniem karku, a także uciążliwym chrapaniem. Idealnie sprawdzi się również dla osób, które mają kłopoty z bezdechem. Wybór dobrych i dopasowanych do naszych potrzeb, poduszek ortopedycznych może nam przyprawić wiele problemów, bowiem ich wybór jest naprawdę ogromny. Zdarza się, że niekoniecznie spełniają swoje funkcję i z pewnością nie zasługują na swoją nazwę. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę i czego możemy się po nich spodziewać? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania w dalszej części artykułu.

Poduszki ortopedyczne - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Najważniejszy czynnik, to fakt z czego poduszka została wykonana, a także jaki ma kształt. To właśnie te dwa czynniki wpływają na jej zdrowotność. Poduszka rehabilitacyjna wypełniona może być przynajmniej kilkoma materiałami. Najczęściej jest to pianka wysokosprężysta lub gorczyca. Obie sprawdzają się całkiem dobrze , jednak zdecydowanie najlepsze poduszki ortopedyczne to tzw. pianki z pamięcią. Zapamiętują one kształt głowy oraz nasze ułożenie, dzięki czemu, idealnie się do nas dopasowują i odciążają szyję, a także kręgosłup. Dodatkowo są niezwykle elastyczne, zatem zmieniają się wraz z pozycją, która przyjmujemy w czasie snu. Takie poduszki rehabilitacyjne różnić się mogą jednak swoim profilem, co uzależnione jest od tego w jaki sposób śpimy. Trochę inaczej bowiem wygląda poduszka memory do spania na boku od tej, która jest przeznaczona do spania na brzuchu lub plecach. Nie warto także inwestować w poduszki lecznicze, gdyż swoją „leczniczą moc” posiadają jedynie w nazwie. Najlepiej sprawdzić, czy wybrana przez nas poduszka ortopedyczna posiada atesty lub certyfikaty, gdyż na rynku łatwo natknąć się na firmy lub osoby, które najzwyczajniej mogą nas oszukać. Fakt, iż z wyglądu poduszka wygląda na ortopedyczną, wcale nie oznacza, że ma takie właściwości.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną do swoich potrzeb?

Jeśli już wiemy jaką pozycję podczas snu przyjmuje my najczęściej, czas zastanowić się nad innymi parametrami, które akurat musimy zmierzyć. Jeśli bowiem poduszka ortopedyczna ma spełniać funkcję leczniczą, a zarazem być wygodna, koniecznie musi być dobrana na podstawie szerokości barku, a także naszej wagi i wzrostu. Należy zatem zmierzyć bark, zaczynając od podstawy szyi, aż do kości ramiennej i porównać wynik z tabelą rozmiarów, którą powinny bez problemu znaleźć w sklepie lub Internecie. Rozmiary wahają się od S do L, także z pewnością każdy znajdzie poduszkę, odpowiednią dla siebie i swoich potrzeb. Pamiętajmy, aby nie dawać poduszki rehabilitacyjnej w ramach prezentu, ponieważ sami raczej nie będziemy pewni wszystkich potrzebnych parametrów do jej zakupów i możemy zainwestować, w taką, która pomoże na kręgosłup, a wręcz może nawet zaszkodzić. Dla osób, które mają miękkie materace są zalecane niższe poduszki, a dla twardych nieco wyższe.

Gdzie najlepiej dokonać zakupu poduszki ortopedycznej do spania?

W przypadku przedmiotów oraz różnego rodzaju akcesoriów medycznych, zakupy najlepiej realizować w specjalistycznych sklepach branżowych. Jest to korzystne nie tylko ze względu na pewność dobrego i markowego zakupy, ale także profesjonalnego doradztwa. Sprzedawcy w sklepach medycznych, posiadają najczęściej wykształcenie kierunkowe i z pewnością pomogą nam w wyborze oraz udzielą korzystnych porad. Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, możemy postawić na zakupy internetowe, jednak także i w tym przypadku dobrze jest skorzystać ze stron sklepów specjalistycznych, a nie choćby zakupów grupowych. Należy jednak uważać na zbyt wysokie koszta, zawyżoną cenę dojazdu, a nawet zbyt długi czas oczekiwania na przesyłkę, które są częste u konkurencji. Jeśli zatem chcesz zaoszczędzić i nie żałować swojego zakupu, zapraszamy do naszej oferty poduszek rehabilitacyjnych, gdzie przeszkoleni przez producentów konsultanci, z pewnością pomogą w wyborze.

Okres gwarancji

Poduszki rehabilitacyjne posiadają zróżnicowany okres gwarancyjny, jednak jak wiadomo im dłuższa gwarancja niezawodności, tym lepiej. Jeśli producenci uwzględniają długi okres, to znaczy, że sami także wierzą w swój produkt i są pewni, że będzie on działał przez lata. Jeśli zatem odnajdziemy poduszkę do spania z 5 letnim okresem gwarancji, śmiało możemy w nią zainwestować, będzie to bowiem znaczyło, że wykonana jest z najwyższej jakości pianki elastycznej.

Jaka cena?

Ceny poduszki do spania wahają się od 20 do niej więcej 700 złotych. Cena często pociąga za sobą jakość, także lepiej nie inwestować, w produkty przesadnie tanie. Według specjalistów bardzo dobre jakościowo, a także pod względem medycznym, poduszki rehabilitacyjne, dostanie już w cenie około 200-400 złotych.

Nasz bestseller Poduszka ortopedyczna do spania Classic L Sissel

Poduszka do spania Classic L Sissel

Podsumowanie

O zdrowie z pewnością należy zadbać, zwłaszcza gdy nasza codzienna praca obciąża kręgosłup i stawy. Częste korzystanie z komputera również nie polepsza sytuacji, dlatego warto zainwestować w poduszkę do spania. Najlepiej, aby była ona wykonana z pianki memory (czyli tak zwaną pamięcią), która zapamiętuje ułożenie ciała i odciąża szyję, a także kręgosłup podczas snu. Zakupu najlepiej dokonać w sklepie medycznym i zawsze należy pamiętać o atestach!

Powodzenia w poszukiwaniach ;)

 


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.