Fotel rehabilitacyjny do pracy. Zobacz nasze propozycje

Fotele rehabilitacyjne na chory kręgosłup i rwę kulszową. Zobacz fotele rehabilitacyjne z atestem medycznym! Szeroka oferta 24h! Wejdź, kup i siedź zdrowo!

Osoby, które mają problemy z bólami kręgosłupa, powinny koniecznie zadbać o ergonomię miejsca pracy. Szczególnie ważnym elementem każdego biura jest fotel, w którym spędzamy wiele godzin, pracując przed komputerem. Odpowiednio dobrany fotel rehabilitacyjny jest w stanie zapewnić a nawet wymusić prawidłową postawę podczas siedzenia. Dzięki temu ma ogromny wpływ na kondycję pleców, odcinka szyjnego kręgosłupa, a następnie również na układ oddechowy, nerwowy, krążenia, trawienny i wiele innych. To również idealne rozwiązanie dla osób, które mają zwyrodnienia kręgosłupa lub dla tych, którzy borykają się z bólem spowodowanym wszelkiego rodzaju wypadkami. Fotel ergonomiczny ma za zadanie zapobiegać, ale również delikatnie rehabilitować. Jednak żeby mógł spełniać swoją funkcję, potrzebny jest szereg innowacyjnych rozwiązań.

Jak wybrać odpowiedni fotel ortopedyczny?

Wybór krzesła rehabilitacyjnego to nie jest prosta sprawa, jeśli fotel ma być dostosowany do naszych wymagań związanych z jednostkami chorobowymi, które nas dotyczą. Niektóre schorzenia obligują do wykorzystania odpowiednich materiałów lub systemów, które sprawią, że siedzenie w fotelu będzie nie tylko komfortowe, ale i zdrowe. Aby dobrać odpowiedni fotel ergonomiczny, należy rozważyć kilka możliwości, które będą miały duży wpływ na poprawienie jakości życia i pracy. Nie jest tajemnicą, że długotrwałe siedzenie, może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych i tylko zachowanie odpowiedniej postawy sprawi, że unikniemy bólów kręgosłupa, szyi czy też bólów migrenowych, które często są związane ze zwyrodnieniami kręgosłupa. Aby mieć szansę na pozbycie się bólów lub na ich uniknięcie w przyszłości, warto rozważyć zakup jednego z poniższych modeli.

Fotele ergonomiczne z atestem medycznym - co to oznacza?

Potwierdzone właściwości prozdrowotne to kluczowa korzyść wynikająca z posiadania przez fotel atestu medycznego. 

Fotel rehabilitacyjny Classic Kulik System - atestowany medycznie

Osoby zmagające się ze schorzeniami takimi jak: hemoroidy, prostata, lumbago, rwa kulszowa, migreny, zniekształcenia szyi i kręgosłupa, a także wiele innych chorób, powinny zwrócić uwagę na fotel ortopedyczny Classic. Ten model sprawdzi się również dla osób, które chcą uniknąć problemów z kręgosłupem. Fotel posiada wyprofilowane siedzisko i oparcie. Oparcie zaopatrzone jest w system podtrzymywania lędźwiowego kręgosłupa, a także szyjnego i piersiowego. Siedzisko posiada system wentylacji i odciążenia kręgosłupa. Decydując się na ten model, mamy możliwość wyboru kółek lub nóżek, a także dwóch rodzajów stałych podłokietników. Ma to ogromny wpływ na nasz komfort, ponieważ możemy dopasować akcesoria do naszych oczekiwań. Fotel dedykowany jest osobom do około 170 cm wzrostu.

Fotel rehabilitacyjny Classic Kulik System
Zdjęcie: Kulik System Krzesło ergonomiczne K1 Classic

Fotel ergonomiczny Classic PRO Kulik System z atestem medycznym

Rozszerzoną wersja fotela Classic, jest model Classic PRO, który również skupia się na uldze w schorzeniach takich jak: hemoroidy, prostata, nerwoból międzyżebrowy, kifoza i wiele innych. Fotel rehabilitacyjny charakteryzuje się bardzo wygodnym i oparciem i siedziskiem. Daje możliwość płynnej regulacji wysokości i głębokości siedziska i oparcia. Użytkowanie tego fotela będzie miało ogromny wpływ na zmniejszenie napięcia i zmęczenia, a także na neutralizację bólów kręgosłupa. Model ten posiada pełen zakres regulacji, co niewątpliwie wyróżnia go na tle innych modeli. Oznacza to, że może być indywidualnie dopasowany do oczekiwań klienta. To fotel również dla osób zainteresowanych profilaktyką kręgosłupa, które chcą zadbać o zdrowie i komfort pracy. Fotel dedykowany jest osobom do około 185 cm wzrostu.

Dla osób wyższych lub o większych gabarytach polecamy poniższe modele - wszystkie posiadają właściwości prozdrowotne i rehabilitacyjne potwierdzone atestami medycznymi.

Krzesło ergonomiczne K1 Classic PRO Kulik System
Zdjęcie: Kulik System Krzesło ergonomiczne K1 Classic PRO

Fotel ortopedyczny Business Kulik System

Wartym uwagi modelem fotela ergonomicznego jest również Business, który posiada atest medyczny. Fotel posiada wyprofilowane oparcie oraz siedzisko. Obity został atestowaną tkaniną wysokiego gatunku. Fotel posiada płynną regulację odcinka lędźwiowego i piersiowego. Regulacji podlegają również katy nachylenia oparcia i siedziska, a także podłokietniki. Krzesło posiada również możliwość wysuwu siedziska, co jest ogromnie ważne podczas aktywnego siedzenia. Business ma bardzo oryginalny wygląd, który z pewnością spodoba się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Będzie również pasował do nowoczesnych biur. Fotel Business będzie odpowiedni dla osób do ok 195 cm wzrostu, ale szczuplejszej budowy ciała jak i dla osób o większych gabarytach.

Kulik System Fotel ergonomiczny Business
Zdjęcie: Kulik System Fotel ergonomiczny Business

Fotel ergonomiczny Elegance Kulik System

To kolejny model, który posiada wsparcie odcinka lędźwiowego i piersiowego, a także system odciążenia kręgosłupa i wentylacji organów miednicy. Fotel ergonomiczny Elegance pozwala na regulację wysokości oparcia i siedziska, a także kąta ich nachylenia. Również w tym modelu podłokietniki są regulowane, a głębokość siedziska można dopasować do swojej sylwetki. Krzesło posiada również regulację oporu odchylenia oparcia i możliwość wysuwu siedziska. Dodatkowym atutem jest płynna regulacja zagłówka, która umożliwia zmianę wysokości, ale również dopasowanie kąta nachylenia. To bardzo elegancki model fotela, który charakteryzuje się wysublimowaną prezencją. Elegance to wspaniały wybór do sal konferencyjnych i przestrzeni biurowych, w których zależy nam na klasycznym i przykuwającym oko wyglądzie. Fotel Elegance będzie odpowiedni dla osób do max 195 cm wzrostu, szczuplejszej budowy ciała.

Kulik System Fotel ergonomiczny K4 Elegance
Zdjęcie: Kulik System Fotel ergonomiczny K4 Elegance

Fotel obrotowy Galaxy 3D Kulik System

Kolejnym wspaniałym modelem, który jest godny uwagi, to fotel Galaxy 3D. Odpowiada on na potrzeby podobnej grupy docelowej, jak poprzednie modele prezentowane powyżej, posiada kilka dodatkowych możliwości. Doskonale sprawdzi się jako fotel konsumentów, którzy cierpią na zwyrodnienia kręgosłupa, rwę kulszową, migreny i wiele innych przykrych dolegliwości. Oprócz regulacji zagłówka, oparcia i siedziska fotel Galaxy 3D posiada również regulowane podłokietniki. System ten umożliwia ustawienie podłokietników na odpowiedniej wysokości i równocześnie daje możliwość przesuwania ich w przód i tył oraz na zewnątrz i do wewnątrz. Fotel Galaxy będzie odpowiedni dla osób do ok 190 cm wzrostu, średniej budowy ciała.

Fotel ergonomiczny Galaxy Kulik System
Zdjęcie: Fotel ergonomiczny Galaxy Kulik System

 

Z pewnością wybór nie jest łatwy, jednak przedstawione modele pomogą poznać możliwości, które zyskamy po zakupie konkretnego fotela. Oprócz walorów rehabilitacyjnych i estetycznych z pewnością główne skrzypce odegra cena. Koszt takiego fotela to spory wydatek, jednak jest to inwestycja na długie lata, a ceną jest zdrowy kręgosłup i życie bez bólu.

Najlepszy fotel do miejsca pracy

Wybierając fotel do miejsca pracy nie tylko wygoda i zdrowie będą miały znaczenie, ale również sam wygląd. Powyższe modele stwarzają szerokie możliwości dopasowania koloru obicia tak, aby dopasowane było kolorystycznie do wnętrza, w którym ma stanąć. Niektóre z foteli oferują również możliwość wyboru niektórych akcesoriów. To ogromny atut, który poprawia komfort użytkowania krzesła. Dlatego też wybierając fotel ergonomiczny do biura, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy:

  • Jakość krzesła- czy może to być tańsze, ale dobre jakościowo krzesło, czy może droższe, nastawione na ulgę w stanach bólowych.
  • Funkcje krzesła - mechanizm synchro, regulacja wysokości oparcia i siedziska, regulacja wysuwu siedziska, regulowane podłokietniki to absolutna konieczność dla osób, które długo siedzą w pracy. Ważnymi dodatkami może być regulacja podparcia lędźwiowego, zagłówek, atestowane tkaniny, czy np. siatka na oparciu.
  • Odpowiednie wyprofilowanie- to najważniejszy aspekt, który powinien mieć decydujący wpływ na podjęcie decyzji o zakupie danego fotela.
  • Tkanina, którą jest objęte krzesło- niektóre tkaniny mogą wywoływać reakcje alergiczne, dlatego wybierane powinny być tkaniny wysokiej jakości.
  • Możliwość wyboru akcesoriów to spory atut, pozwalający na dobranie kółek podpórek i innych elementów, które będą miały wpływ na naszą wygodę i prezencję fotela.
  • Cena.

Fotel dla osób z problemami z kręgosłupem - podsumowanie

Dopiero biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, możemy bezpiecznie wybrać krzesło do naszego biura i skupić się na jego wyglądzie. Choć w tym wypadku sekret krzeseł jest taki, że klasyczny wygląd będzie dobrze prezentował się w każdym wnętrzu, nawet jeśli po roku czy dwóch, przyjdzie nam ochota na zmianę wystroju biura.