Ergonomia pracy bez niej jest niekompletna - Podkładka pod nadgarstki

Podkładka pod nadgarstki - po co?

Podkładka pod mysz / podkładka przed klawiaturę to produkt dedykowany Klientom, którzy spędzają wiele godzin przed komputerem stacjonarnym lub laptopem, wykonując powtarzalne czynności jak pisanie na klawiaturze lub klikanie myszką / korzystanie z touchpada. Podkładka pod nadgarstki jest polecana w każdym takim przypadku, nie wspominając już o osobach, które korzystają z myszy / klawiatury lub laptopa w taki sposób, że nadgarstki są oparte na ostrej krawędzi

Zatem jest dedykowana dla osób, które używają myszki komputerowej, klawiatury lub touchpada podczas pracy z komputerem lub na laptopie, jak również zaczynają odczuwać lekki lub większy dyskomfort, drętwienie lub bóle nadgarstka podczas pracy z myszą lub na klawiaturze. Jednocześnie takie osoby powinny być świadome i zainteresowane profilaktyką zdrowotną, pragnąc zredukować ryzyko schorzeń dłoni i nadgarstka.

Głównym celem stosowania produktu jakim jest podkładka pod nadgarstki jest zachowanie zdrowego ułożenia dłoni w stosunku do przedramienia. Jest to bardzo ważne ponieważ dopiero wtedy nie jest blokowany przepływ krwi oraz nie są uciskane nerwy. Podkładka pod nadgarstki zapewnia prawidłowe wsparcie dla nadgarstka podczas pracy z myszką lub klawiaturę, dzięki czemu dłoń tworzy z przedramieniem linię prostą. Jednocześnie podkładki rozpraszają nacisk punktowy na nadgarstek. Nieblokowane są naczynia krwionośne oraz nerwy, co sprawia, że dłoń nie drętwieje, zdecydowanie poprawia się komfort pracy nawet przez wiele godzin i oczywiście w efekcie ograniczymy ryzyko zespołu cieśni nadgarstka (schorzenie w zaawansowanej postaci leczone jest chirurgicznie, jak również znacząca zmniejsza się ryzyko schorzeń typu zespół cieśni nadgarstka).

Zatem efekty związane z komfortem i wydajnością pracy są oczywiste. Warto też wspomnieć przed czym chronimy nasze nadgarstki. Zespół cieśni nadgarstka to bezpośredni efekt długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego (biegnącego w kanale nadgarstka) na skutek realizacji czynności powtarzalnych i długotrwałych (jak klikanie myszką, czy na klawiaturze). Jest to bardzo bolesne schorzenie obwodowego układu nerwowego. DO przyczyn należy również nieprawidłowy kąt między dłonią i przedramieniem podczas pracy z myszką, klawiaturą lub touchpadem, a także punktowy nacisk na nadgarstek (czyli praca bez wykorzystania podkładki pod mysz i nadgarstek i podkładki przed klawiaturę).

Podkładka pod nadgarstki - rodzaje:

Możemy wyróżnić kilka rodzajów podkładek pod nadgarstki:

Wszystkie zdecydowanie zwiększają komfort pracy przy komputerze i redukują ryzyko zespołu cieśni nadgarstka.

Na ergopoint.com.pl znajdziesz ofertę na: podkładka pod nadgarstki, podkładka pod nadgarstek od Ergosafe, Fellowes, Kensington. Wysyłka ekspresowa! Sprawdź nas i kup!


Bestsellery w tej kategorii:

ErgoSafe® Podkładka pod mysz i nadgarstek żelowa z powierzchnią łatwą do czyszczenia

Podkładka pod mysz i nadgarstek żelowa ErgoSafe

ErgoSafe® Podkładka pod mysz i nadgarstek żelowa z powierzchnią z tkaniny elastycznej łatwo zmywalnej

Podkładka pod mysz i nadgarstek tkanina żelowa ErgoSafe

ErgoSafe® Podkładka pod mysz i nadgarstek z pianki z pamięcią dostosowująca swój kształt do nadgarstka pod wpływem temperatury ciała

Podkładka pod mysz i nadgarstek z pianki z pamięcią żelowa ErgoSafe

ErgoSafe® Podkładka pod mysz i nadgarstek z czystego żelu

Podkładka pod nadgarstki żelowa ErgoSafe


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.