Dlaczego warto kupić podnóżek biurowy ?

Mrowienie w nogach? Zimne stopy po dłuższym siedzeniu? Skłonności do żylaków? Sprawdź podnóżek biurowy. Zobacz więcej!

Podnóżek biurowy - czy warto?

Ergonomia podczas pracy siedzącej jest kluczowa dla naszego komfortu i zdrowia. Jeśli podczas pracy przy komputerze mamy nieprawidłową postawę to w krótkim okresie czasu powoduje to dyskomfort, ale już po kilku miesiącach mogą pojawić się zespoły bólowe kręgosłupa, a następnie odczujemy wpływ takiego niezdrowego siedzenia na między innymi układ oddechowy, krążenia, wzrok, układ trawienny. Zatem nieprawidłowa postawa ciała może mieć wpływ na wydajność w pracy, ale także co znacznie gorsze, negatywnie wpływać na samopoczucie i finalnie stać się powodem różnego rodzaju chorób. Jednym z najważniejszych elementów ergonomii stanowiska pracy poza fotelem biurowym jest podnóżek biurowy.

Podnóżek biurowy – dlaczego korzystanie z niego jest takie ważne?

Czy wiesz, że niewłaściwe jest:

  • opieranie stóp na podstawie fotela biurowego
  • zakładanie nogi na nogę
  • używanie foteli bez opływowo zakończonej przedniej części siedziska
  • kiedy nie ma optymalnego kąta między udami a kolanami tzn. siedzisko fotela masz zbyt nisko i kolana zbliżają się do jamy brzusznej lub siedzisko jest wysoko i nie dostajesz do ziemi stopami?

Wszystkie wyżej wymienione elementy nieprawidłowej postawy przy komputerze w strefie nóg i stóp mają jedną cechę wspólną - znacząco negatywnie wpływają na przepływ krwi w nogach. W efekcie prowadzi to do mrowienia w nogach, efekcie tzw. zimnych stóp, efekcie ciężkich nóg, zwiększeniu ryzyka pojawienia się żylaków. Poza problemami z układem krążenia może pojawić się również ból w dolnej części kręgosłupa.

Ergonomiczny podnóżek biurowy pomaga zachować prawidłową postawę ciała, poprawia krążenie krwi (eliminuje ww. problemy), a także minimalizuje problemy dolnej części kręgosłupa. Waga stosowania podnóżka pod stopy została podkreślona w szeregu norm bezpieczeństwa i higieny pracy.

Rodzaje podnóżków biurowych

Jest całkiem sporo podnóżków biurowych. Normy BHP stawiają minimalne wymagania dla podnóżka biurowego, czyli regulacja konta nachylenia w zakresie minimum 0-15 stopni, regulacja wysokości oraz antypoślizgowa powierzchnia podstawy pod stopy.

Na rynku są dostępne podnóżki np. z funkcjami:

  • antybakteryjna część, z którą stykają się stopy, podnóżek chłodząco - grzewczy,
  • podnóżki pływające to znaczy z płynnym kątem nachylenia,
  • podnóżki z powierzchnią masującą stopy,
  • wielostopniowa regulacja wysokości.

Jaki podnóżek biurowy kupić?

Najlepiej zakupić podnóżek, który będzie posiadał łatwy do regulacji kąt nachylenia lub płynne nachylenie, powierzchnię masującą stopy (przecież wiecie jak potrafi energetyzować masaż stóp) oraz wielostopniową regulację wysokości.

Nasze bestsellery - podnóżki biurowe ranking

Podnóżek biurowy masujący Aku ErgoSafe

Podnóżek pod stopy z płynnym nachyleniem ErgoSafe

Podnóżek biurowy Max ErgoSafe 

Podnóżek pod stopy regulowany stabilny ErgoSafe

Podnóżek biurowy Ultimate Fellowes 

Podnóżek biurowy masujący ciężki Ultimate Fellowes


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.