Biurko regulowane elektrycznie porównanie modeli i ranking

Na egopoint.com.pl dowiesz się jak wybrać najlepsze biurko regulowane elektrycznie. Zobacz nasze przekrojowe porównanie! Doradzimy wybór! Sprawdź nas i kup!

Praca stojąca ma wiele korzyści. Stojąc pracujesz wydajniej. redukujesz ryzyko wystąpienia wielu chorób układu mięśniowo -szkieletowego, krążenia, układu oddechowego, stymulujesz mięśnie, zwiększasz pojemność płuc i dostarczasz więcej tlenu do narządów i mózgu, a w efekcie wydłużasz swoje życie.
Praca stojąco - siedząca jest możliwa dzięki specjalnym nakładkom na standardowe biurka (stanowiska sit to stand) lub też dzięki biurkom regulowanym elektrycznie.

W tym wpisie omówimy biurka elektryczne i podstawowe różnice między nimi. Dzięki temu wybierzesz biurko regulowane elektrycznie dokładnie dopasowane do swoich potrzeb i preferencji.

Podstawowe różnice między biurkami ważne pod kątem wzrostu użytkownika

Zakres regulacji

Biurka różnią się z zakresem regulacji.
Biurka, które można obniżyć do poziomu 580 mm - obecnie najniższy poziom oferowany w produktach Spacetronik (modele SPE-223, SPE-323T, SPE-223DLB, SPE-323K, SPE-323L)
Biurka, które mają zakres regulacji do góry na maksymalnym poziomie 1345 mm (SPE-233) lub 1270mm (SPE-226) 1260 mm (SPE-131) lub biurka o niższych zakresach regulacji

Nośność biurka

Różne modele biurek mają możliwość odpowiedniego udźwigu np. 4 monitorów, komputera i akcesoriów itd. Parametry te zaczynają się od 70kg (SPE-212HW), 80 kg (SPE-131), 100kg (większość modeli) a kończą na 150 kg (modele SPE-323).

Szybkość regulacji

W zależności od modelu biurka jego regulacja góra/dół może odbywać się z prędkością 20 mm/s (m.in. SPE-142), 25 mm/s (m.in.SPE-114N, SPE-114A), 32 (m.in.SPE-224), 38 mm/s (m.in. SPE-204 SPE-223 SPE-227).

Liczba silników

Najpopularniejsze modele mają 2 silniki zasilające każdą z nóg stołu (np. modele ).
Są modele posiadające również po 1 silniku (jak np. SPE-114N i SPE-124), mają one jednocześnie wyraźnie niższą nośność (ok 70 kg).

Wymiary możliwego do zamontowania blatu

Maksymalna szerokość blatu to 2100mm dla biurka SPE-323VW. W biurkach SPE-114N czy SPE-124 można zamontować blat o szerokości max 1600 mm. Jeśli chodzi o głębokość blatu to jest to zwykle maksymalnie 800 mm.

Estetyka

O gustach się nie dyskutuje, ale stelaże są w różny sposób zbudowane. Niektóre mają nogę okrągłą (SPE-227W), ale najpopularniejsze są biurka z nogami o przekroju prostokątnym (SPE-204). Zwykle biurka elektryczne są w 3 kolorach - biały, czarny i srebrny. I tutaj najczęściej sprzedają się czarne i następnie białe.
Biurka mogą mieć również różny kształt. Zwykle mają kształt standardowy, ale są również o kształcie L (biurka narożne) lub H (biurka podwójne dla 2 osób). Są również biurka o ustawialnym kącie - biurka V (np. model SPE-323TB).

Własne przemyślenia

Ogólnie osobie o wzroście ok. 195 cm odpowiedni zakres regulacji do góry to 120-125 cm. Biurka są bardzo stabilne, ale oczywiście należy je wypoziomować, do czego służą wykręcane stopki. Zauważalna poprawa koncentracji, wydajności i samopoczucia pojawia się już w momencie pracy stojącej na poziomie od 20% czasu pracy. Oczywiście dłuższe korzystanie to więcej korzyści. Niektórzy z Klientów podczas pracy na stojąco stoją na poduszkach sensorycznych, co dodatkowo stymuluje mikroruchy mięśniowe. Zakup biurka do pracy stojąco - siedzącej to jedna z lepszych decyzji w obszarze ergonomii pracy osób, które mają pracę siedzącą. Spróbuj samemu, a będziesz polecać innym:)

Biurka regulowane elektrycznie - nasze bestsellery

Biurko regulowane elektrycznie SPE-204 Spacetronik

Biurko regulowane elektrycznie SPE-204 Spacetronik
Biurko regulowane elektrycznie SPE-142 Spacetronik

Biurko regulowane elektrycznie SPE-142 Spacetronik


Biurko regulowane elektrycznie SPE-233 Spacetronik

Biurko regulowane elektrycznie SPE-233 Spacetronik
Biurko regulowane elektrycznie SPE-227 Spacetronik

Biurko regulowane elektrycznie SPE-227 Spacetronik

Jeśli nadal wahasz się przed podjęciem decyzji skontaktuj się z naszymi doradcami. Podpowiemy, jakie biurko wybrać, omówimy funkcje i podzielimy się doświadczeniami.