10 powodów dlaczego fotel ergonomiczny w biurze jest tak ważny

Pracownik biurowy może siedzieć na niewłaściwym krześle biurowym przez długi czas w efekcie doznając dyskomfortu i poważnych problemów zdrowotnych. Wyposażenie biur w fotel ergonomiczny może radykalnie poprawić twoją postawę, zmniejszyć ból pleców i ostatecznie poprawić wydajność. Korzystanie z ergonomicznego krzesła zwiększa komfort w biurze.

Być może zastanawialiście się, jakie są różnice między tego typu krzesłem a tradycyjnym fotelem biurowym? Rzeczywiście, istnieje kilka powodów, dla których pracownicy wolą używać fotela ergonomicznego zamiast tradycyjnego fotela biurowego. W tym artykule pokażemy Ci kilka głównych powodów, dla których powinieneś zacząć używać ergonomicznego fotela w swoim miejscu pracy. Natomiast jeśli jesteś pracodawcą zobaczysz powody, dla których powinieneś pomagać swoim pracownikom zachować prawidłową postawę i wysoki komfort siedzenia, dzięki korzystaniu z ergonomicznego fotela.

Co to jest fotel ergonomiczny? Co sprawia, że ​​jest wyjątkowy?

Krzesło ergonomiczne to rodzaj krzesła, który jest coraz częściej używany w biurze. Dlaczego? ponieważ pracownicy i pracodawcy są coraz bardziej świadomi ryzyk zdrowotnych związanych z brakiem ergonomii pracy, a jednocześnie spędzaniem w pracy min. 8 godzin dziennie przez ponad 40 lat.

Fotel ergonomiczny maksymalizuje komfort pracownika poprzez pełną możliwość jego regulacji a w efekcie dostosowanie do sylwetki, wzrostu, gabarytów i wagi użytkownika. Dzięki temu może być zachowana prawidłowa postawa podczas siedzenia. Z kolei zachowanie prawidłowej postawy to redukcja wpływu siedzącego trybu życia na układ szkieletowo - mięśniowy, układ krążenia, układ oddechowy, czy po prostu samopoczucie i wydajność w pracy.

Poniżej znajdziesz 10 powodów, które sprawią, że zakup fotela ergonomicznego zaczniesz postrzegać nie jako koszt, ale jako inwestycję

Niezależnie od tego czy pracujesz w trybie home office czy w biurze firmy, warto przemyśleć inwestycję w fotel ergonomiczny. W rozmowie z szefem możesz użyć poniższych 10 argumentów.

 1. Wsparcie prawidłowej postawy ciała

Jeśli jest coś, o co musisz się martwić po długich godzinach siedzenia, to jest to prawidłowa postawa ciała. Używając normalnych krzeseł, którym brakuje podstawowej ergonomii, prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że masz tendencję do pochylania się do przodu, ponieważ te krzesła nie mają odpowiedniej wysokości oparcia, czy też ich oparcie nie podąża za Twoim ruchem? To jedna z wad tradycyjnych foteli, którą usuwa ergonomiczne krzesło biurowe. Dzięki pełnowymiarowej konstrukcji i wsparciu kluczowych punktów ciała dla prawidłowej postawy masz pewność, że krzesło pomoże poprawić Twoją postawę.

 1. Ergonomia pracy to zwiększona produktywność i wydajność w pracy

Wyobraź sobie, że siedzisz na tradycyjnym krześle biurowym, który:

 • nie wspiera Twoich pleców do pełnej wysokości przez co czujesz, że górna krawędź krzesła wbija Ci się w plecy, a same plecy nie są podparte w pełni,
 • posiada twarde i ostre zakończenie siedziska, przez co czujesz po jakimś czasie jakieś dziwne mrowienie w nogach, a po kilku miesiącach zaczynasz mieć problemy z tzw. marznącymi stopami,
 • nie możesz wyregulować podłokietników do swojego wzrostu przez co pochylasz się bezwiednie w jedną stronę i dziwnym trafem po kilku miesiącach odczuwasz coraz większe napięcie w plecach,
 • nie możesz wyregulować wysokości siedziska przez co siedzisz za nisko lub za wysoko, a w efekcie czujesz, że siedzisz tylko na kościach guzicznych i czujesz ucisk na żołądek (krzesło za niskie) lub ledwo dosięgasz nogami do ziemi, więc opierasz je na podstawie krzesła i zaczynają Cię boleć kolana i uda,
 • nie możesz wyregulować głębokości siedziska przez co siedzisz za głęboko (zaczynają Cię boleć kolana i czujesz nacisk na naczynia krwionośne pod kolanami) lub siedzisz za płytko (nie wspierasz ⅔ długości ud przez co cały nacisk ciała koncentruje się na pośladkach i części ud, powodując irytację i okresowe bóle,
 • pewnie możesz tutaj dopisać jeszcze wiele problemów?

No właśnie - co wtedy czujesz? czy koncentrujesz się na zadaniu do wykonania, czy też kręcisz się na krześle, próbujesz wyregulować, tracisz co chwilę koncentrację, wstajesz zniechęcony i idziesz zrobić kawę… i tak w kółko? Jaki to ma wpływ na Twoją wydajność w pracy oraz psychiczne samopoczucie?

 1. Zespół bólowy kręgosłupa - redukujesz to ryzyko siedząc zdrowo

Ból odcinka lędźwiowego pleców, bóle szyi, napięcie mięśni pleców to jedne z najczęstszych bólów ciała, z którymi muszą zmagać się pracownicy biurowi. Dzieje się tak zwykle dlatego, że konstrukcja tradycyjnych krzeseł nie pozwala im siedzieć przez długie godziny, jednocześnie utrzymując prawidłową postawę. Fotel ergonomiczny podpiera ciało w kluczowych punktach, eliminując lub redukując ryzyko wystąpienia zespołów bólowych kręgosłupa.

 1. Zmniejszenie nacisku na uda i biodra

Twoje biodra i dół kręgosłupa ponoszą największy ciężar, jeśli chodzi o utrzymywanie ciężaru ciała. Ergonomiczne krzesło pomaga zmniejszyć nacisk bioder, zapewniając odpowiednią głębokość siedziska, aby podeprzeć uda i biodra.

 1. Pełna regulacja i dostosowanie fotela ergonomicznego

Wybrane meble biurowe muszą zapewniać elastyczność przez co rozumiemy możliwość dostosowania do sylwetki, wzrostu, gabarytów i preferencji danego użytkownika. Szukając fotela biurowego, poszukaj takiego, które zapewnia kluczowe regulacje, takie jak wysokość siedziska, głębokość siedziska, pochylenie oparcia, regulowane podłokietniki, zagłówek, najlepiej gdyby miał również odpowiednie wyprofilowanie siedziska i oparcia.

Fotel Mate Bejot

Fotel ergonomiczny Mate Bejot
 1. Lepsze krążenie krwi

Badanie z 2010 roku i jego rezultaty nie napawa optymizmem. Naukowcy odkryli, że długie siedzenie zwiększa ryzyko depresji, chorób serca, słabego krążenia krwi i chorób układu mięśniowo - szkieletowego. Dlatego ważny jest fotel ergonomiczny, pełne wyposażenie w ergonomiczne akcesoria, jak również regulowane biurko, które powinno umożliwić pracę siedząco - stojącą. American Heart Association donosi, że każdy ruch, który podnosi tempo metabolizmu powyżej normalnego stacjonarnego tempa spoczynku (siedzenie), może przynieść głębokie, długoterminowe korzyści zdrowotne i zmniejszyć ryzyko wystąpienia schorzeń (choroby zawodowe, dotykające pracowników biurowych).

 1. Mniej absencji chorobowych dzięki ergonomii pracy

Pełne zastosowanie ergonomii pracy to mniej absencji pracowników. Dlatego wyposażenie biur w fotel ergonomiczny to inwestycja, która się szybko zwróci.

 1. Zaprojektowany dla wszystkich użytkowników

W zasadzie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o generowane korzyści zdrowotne dla pracowników związane z używaniem foteli ergonomicznych. Przy olbrzymim wyborze atestowanych produktów w naszym sklepie znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie pod względem budżetu, funkcji, czy też Twojej sylwetki i preferencji. Podczas gdy bardziej wyspecjalizowane krzesła skupiają się szczególnie na podparciu określonej części ciała (np. fotele dla stomatologów, fotele dla linii produkcyjnych), fotele ergonomiczne są regulowane i przeznaczone do różnych typów ciała. W związku z tym często można je znaleźć we wspólnych przestrzeniach roboczych.

Fotel ergonomiczny systemy Galaxy Kulik System

Fotel ergonomiczny systemy Galaxy Kulik System

 

 1. Optymalne bezpieczeństwo i gwarancja jakości

Fotel ergonomiczny to doskonale przetestowany produkt. Posiada atesty, opinie i podlegał rygorystycznym testom jakości po zejściu z linii produkcyjnej. Dzięki temu posiada gwarancję jakości i bezpieczeństwa użytkowników.

 1. Długotrwałe użytkowanie - wieloletnie gwarancje na fotel ergonomiczny

Obawiasz się, że będziesz dokonywał powtarzających się zakupów, bo fotel ergonomiczny będzie nadmiernie eksploatowany w miejscu pracy? Nic bardziej mylnego. Tak mocno przetestowane i wybrane produkty jak w naszej ofercie dają gwarancję jakości i długoletniego użytkowania. Pamiętaj, że jakość zawsze związana jest z ceną produktu. Dobry fotel ergonomiczny to koszt rzędu od 800 zł w górę. Nasi Klienci zwykle wydają na fotel ergonomiczny ok 1,6 tys. zł do 3 tys. zł z opcjami. Zdarzają się również droższe zakupy. W takiej cenie możesz oczekiwać świetnej jakości i najwyższego poziomu ergonomii.

Masz już 10 powodów za zakupem fotela ergonomicznego, którymi poprzesz swoje argumenty podczas rozmowy z szefem. W przypadku, jeśli chcesz nabyć fotel ergonomiczny dla swojego home office lub sam sobie jesteś szefem mamy nadzieję, że już Cię przekonaliśmy. Jeśli nadal wahasz się przed podjęciem decyzji skontaktuj się z naszymi doradcami. Podpowiemy, jaki fotel wybrać, omówimy funkcje i podzielimy się doświadczeniami.


Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.