Regulowane fotele i biurka dla dzieci Mayer to pierwszy krok ku zdrowej nauce

Regulowane fotele i biurka dla dzieci Mayer to pierwszy krok ku zdrowej nauce

Czasy zdalnego nauczania spowodowane koronawirusem

Fotel biurowy Mayer biurko Mayer
Nie tak dawno jako rodzice mieliśmy okazję uświadomić sobie, co jest naprawdę ważne w naszym życiu i co ma dla nas sens. Nasze amatorskie próby zostania nauczycielem przy niedawnej i obecnej nauce zdalnej dzieci otworzyły wiele oczu. Już po kilku dniach zaczęliśmy chcieć, aby zawodowi nauczyciele ponownie zadbali o rozwój naszych pociech. Z różnych powodów zdecydowana większość dzieci nie mogła się doczekać szkoły!
W domu między innymi mieliśmy okazję szczegółowo przekonać się, jakie są przyzwyczajenia (i nawyki) dziecka w zakresie zdrowego lub niezdrowego siedzenia, jak ważne są odpowiednio dopasowane meble do ich wyjątkowej i ciągle zmieniającej się sylwetki, czy jak mogłoby wyglądać zdrowe i kreatywne otoczenie pokoju dziecięcego. Chociaż każde dziecko jest wyjątkowe i każdy pokój dziecięcy jest inny, spróbujmy poszukać ogólnych zaleceń.

Kreatywne środowisko w pomieszczeniu

Meble ergonomiczne Mayer wspierają kreatywność Ekonomiczne rozwiązania Mayer Rodzina Mayer Pełna regulacja biurka i krzesła to zdrowy rozwój dziecka Fotel biurowy i biurko Mayer to zdrowie Twojego dziecka!
Jeśli masz taką możliwość, urządzając swoje mieszkanie lub dom pomyśl o zorientowaniu jego urządzenia wokół stron świata z uwzględnieniem naturalnego światła wpadającego do poszczególnych pomieszczeń. Pamiętaj, że w najgorętszych miesiącach letnich dziecko jest na wakacjach i że od września do czerwca jest (przeważnie) rano poza domem. Idealna orientacja jest zapewne na południe, ponieważ słońce wpada do pomieszczenia od strony wschodniej, wówczas w ciągu dnia nieprzerwanie oświetla przestrzeń, a pomieszczenie pozostaje przyjemnie oświetlone nawet wieczorem.
Pokój dziecięcy to miejsce różnych zajęć, na które ludzie dorośli wykorzystują zwykle kilka różnych pokoi. To przestrzeń do nauki, gier, wypoczynku i snu. Spróbuj odpowiednio dopasować układ poszczególnych elementów. Zacznij od biurka. Czemu? Połączenie wszystkich potrzeb jest tutaj najtrudniejsze i prawdopodobnie najważniejsze dla koncentracji. O orientacji stołu decyduje oświetlenie - zarówno naturalne z okna, jak i sztuczne z lampy stołowej i sufitowej. Celem jest upewnienie się, że światło dostaje się między twoje dłonie lub nie ma cienia w miejscu, w którym ołówek styka się z papierem. Twoje dziecko jest prawo- czy leworęczne? To również jest ważne.


Zdrowy sposób siedzenia

Fotel ergonomiczny dla dziecka Mayer

Czy siedzenie w ogóle jest zdrowe? Oczywiście - jeśli chodzi o genezę rasy ludzkiej, dużo zdrowiej będzie biegać czy leżeć. Ale jeśli mamy stopniowo uczyć dziecko koncentracji na jakiejś (najlepszej) sensownej czynności, będzie ono potrzebowało stołu i krzesła jako podstawy pokoju dziecięcego. A ponieważ każde dziecko rośnie podczas nauki (i zabawy), idealnym towarzyszem jest rosnące krzesło i rosnący stół (czyli ergonomiczne stanowisko pracy dla dziecka). Siedzenie na odpowiednio ustawionym ergonomicznym krześle przy prawidłowo ustawionym ergonomicznym stole jest ogólnie uważane za zdrowy sposób siedzenia podczas nauki i innych czynności wymagających koncentracji. Niemniej jednak rodzice powinni wiedzieć, że czas, jaki dziecko jest w stanie poświęcić na swój rozwój i naukę, jest wprost proporcjonalny do jego wieku, charakteru i zainteresowania tą działalnością. Zdecydowanie, jako rodzice, zwróćmy szczególną uwagę długość siedzenia i prawidłową pozycję ciała, ponieważ są to elementy, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowy rozwój dziecka.

Prawidłowa pozycja podczas siedzenia - 4 lata i 18 lat

Zdrowa pozycja dziecko 4 lata Zdrowa pozycja dziecko 18 lat


Prawidłowo ustawione meble – ergonomiczne stanowisko pracy i nauki


Połączenie rosnącego krzesła i rosnącego stołu daje szansę na odpowiednie dopasowanie mebla do sylwetki w wieku od ok. 4 do 18 lat. Zacznijmy od regulacji wysokości siedziska, czyli dostosowania wysokości siedziska krzesła od podłoża. Stopy całą powierzchnią spoczywają na podłodze, kąty w kostce, kolanie i biodrze powinny być w przedziale 90 - 100 °, czyli nieco bardziej otwarte niż kąt prosty. Następnie ustalamy głębokość siedzenia - plecy wygodnie opierają się o oparcie (szczególnie w części lędźwiowej) i jednocześnie siedzisko podpiera min. 2/3 ud. Prawidłowa wysokość oparcia (jego odległość od siedziska) jest znana, gdy jego część lędźwiowa odwzorowuje naturalną krzywiznę kręgosłupa lędźwiowego. W przypadku większości regulowanych krzeseł możemy najpierw wyregulować wysokość oparcia, a następnie głębokość siedziska - obie ścieżki prowadzą do tego samego celu. Pozostaje nakryć do stołu:)

Biurko regulowane Mayer

Siedząc na odpowiednio wyregulowanym krześle, opuszczamy ręce wzdłuż ciała i zginamy przedramiona z dłońmi przed sobą do pozycji poziomej. Ustaw blat stołu około 2-3 cm wyżej niż wyimaginowana płaszczyzna utworzona przez przedramiona i dłonie. Na koniec dostosowujemy nachylenie blatu do aktywności i potrzeb. Podczas pisania lub rysowania zaleca się pochylenie 10-15 °. Większe nachylenie zalecane jest podczas czytania. Alternatywnym rozwiązaniem jest umieszczenie oryginału do czytania na oddzielnym regulowanym uchwycie (np. podstawce pod książkę).

Zestaw mebli do nauki Mayer
Dostosowane do dziecka meble, a co więcej rosnące razem z dzieckiem meble ergonomiczne to inwestycja w zdrowie dziecka oraz wyniki w nauce!

Meble ergonomiczne dla dzieci Mayer Meble ergonomiczne dla dzieci Mayer tworzą klimat do nauki Meble ergonomiczne dla dzieci Mayer tworzą klimat do zabawy